Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen (zenei) felső oktatási...

Milyen (zenei) felső oktatási intézmények vannak a Liszt Ferenc Zeneakadémián kívül?

Figyelt kérdés
Illetve milyen követelmények vannak a bekerüléshez (pl: csak virtuózok kerülhetnek be vagy elég "kevesebb" is) Igazából minden érdekel ami ezzel kapcsolatos. (Ha elvegeztem egy gimnáziumot és egy alapfokú zeneiskolát illetve eretségizek zeneelméletből az elég lehet valamire?)

2017. szept. 30. 23:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Előadó-művészet alapszak. A képzést indító intézmények:


Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar

Kodolányi János Főiskola

Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem

Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Intézete

Pécsi Tudományegyetem Művészeti Kar

Széchenyi István Egyetem Varga Tibor Zeneművészeti Intézet

Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Kar


Lehet, hogy nem mindenhol van lehetőség minden hangszer szakirányon tanulni, ennek a felvi.hu-n tudsz utánanézni.

Mindenhová gyakorlati vizsga kell, ezekről pedig az intézmények maguk döntenek, ebben elég nagy szabadságuk van, lehet, hogy nagyban eltérnek a követelmények egymástól. Az alacsony kapacitásszám miatt (jellemzően 1-2 embert vesznek fel 1-1 szakra) nyilván célszerű minél jobbnak lenni. A bizonyítványok, és főleg zeneelmélet érettségi pedig senkit nem fog érdekelni.

2017. szept. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!