Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A következő félévem (tavaszi)...

A következő félévem (tavaszi) lehet így passzív?

Figyelt kérdés
Elsőéves vagyok, már aktív hallgatói viszonnyal rendelkezem, viszont sajnos úgy fest, hogy nem fogom tudni folytatni ezt a félévet. Érdeklődtem, és kiderült, hogy már lecsúsztam a passziváltatásról, tehát nem fogok bejárni = bukok mindenből. Ha tavasztól sem tudnám folytatni az egyetemet (még nem tudom), lehet így a következő félévem passzív?

2017. okt. 2. 15:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem passziváltathatsz most? Jól utánérdeklődtél? Mert amúgy október 15. után a törvény már csak rendkívüli indokkal (pl. váratlan betegség) van erre lehetőség. Ha még ezen a héten passziváltatsz (esetleg kiiratkozol) akkor megmarad az összes állami féléved.
2017. okt. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem engedik a passziváltatást, akkor kérd a jogviszony megszüntetését okt. 15 előtt.


A hallgató azon félévek tekintetében vesz igénybe állami (rész)ösztöndíjat, amely félévben a hallgatói

jogviszonyának státusza a felsőoktatási statisztikai adatközlés idején aktív. A felsőoktatási statisztikai adatközlés

időpontja az őszi félévben október 15., a tavaszi félévben pedig március 15.

Ügyfél tehát a fentiek alapján nem vesz igénybe ösztöndíjat abban az adott félévben:

- amely alatt hallgatói jogviszonya szünetel (passzív félévek),

- amelyben a hallgató jogviszonya tavaszi félév esetén március 15., őszi félév esetén október 15. előtt

megszűnik,

- amelyben a képzés finanszírozási formája önköltséges

2017. okt. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Az a helyzet, hogy jó lenne, ha megmaradna a hallgatói viszonyom a diákmunka miatt.
2017. okt. 2. 15:38
 4/5 anonim ***** válasza:
Érdekes, mert tavaly jártam egy hónapot az ELTE-TÁTK-ra, és még szeptember végén megszüntettem a hallgatói jogviszonyomat, mégis levontak egy állami félévet...
2017. okt. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mèg passziváltathatsz erre a fèlèvre, csak nem a neptunon, hanem ìrni kell egy kèrvènyt ès le kell adni a tanulmányi osztályon, ott majd átállìtják a státuszod passzìvra. A tavaszi felèvre pedig,majd ha lesz a bejelentkezès (februárban) akkor a passzìvot jelölöd meg.
2017. okt. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!