Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nem sikerült bejutnom az...

Ha nem sikerült bejutnom az egyetemre ahova szerettem volna menni következő évben ha jelentkezek mennyi esélyem lesz arra, hogy sikerül bejutnom?

Figyelt kérdés
Ha van ilyen mik azok a dolgok amikkel többletpontokat szerezhetek?

2017. okt. 2. 19:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Jövőre is ugyanannyi pontod lesz, így valószínűleg nem kerülsz be megint ha nem teszel érte. Plusz pontot pedig emelt érettségivel, OKJ vagy más szakmával, nyelvvizsgával szerezhetsz.
2017. okt. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
3%

Az elég gáz, ha jelentkezel egyetemre és ilyen nagyon alap dolgokkal sem vagy tisztában.


Remélem még csak tervezed, nézd át a felvit... nem dolgozunk helyetted.

2017. okt. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a tesóm járt úgy, hogy nem csinált semmit ami miatt több pontja lett volna. Kövi évben más szakra jelentkezett, de felvették volna arra a szakra amire előző évben nem jutott be, mivel kb 20 ponttal lecsökkent a ponthatár közben arra a szakra. Nem ez a gyakori, de ilyen is előfordulhat. :D


Többletpontot nyelvvizsgával vagy emelt érettségivel tudsz még szerezni. Ha rosszul sikerült valamelyik tárgyból az érettségid azt megpróbálhatod újra. De egy barátnőm arra is kapott plusz pontot, hogy teherbe esett (ha esetleg nagyon kétségbeesett és lány vagy).

2017. okt. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Még kicsit odébb van az egyetem meg a továbbtanulás, csak szeretnék egy kis rálátást, mert szerintem kelleni fog egy év halasztás ha nyelvvizsgát is szeretnék még szerezni!
2017. okt. 3. 05:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!