Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyar vagy német érettségi?

Magyar vagy német érettségi?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egyszerűen nem tudok dönteni. Mar annyi emberrel beszeltem, itt is, otthon is. Most 11.-es vagyok Németországban es Magyarorszagon is, utóbbiban magántanuló statuszban. Itt kint egy 3 eves Gymnaziumba vettek fel, tehat még 2 evem lenne a magyar egy evvel szemben. Mar lassan 2 eve egyedul élek itt kint, 17 evesen jottem ki, 10. utan. Nagyon hianyzik Budapest, a csalad, a tesom es ugy minden. Szerintetek a nemet érettségivel vagy a magyarral jarnek jobban? Egyetemet itt kint szeretnem elvegezni. Asszem. Itt kint munkám is van(eltartom magam) illetve egy kis szakmacskat is elkezdtem tanulni (úszóedző) 18/L (evvesztes vagyok es egy evet, csak a nyelvtanulasra szantam)

2017. okt. 4. 16:19
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

Németországban 4 / 5 / 6 (pl. Hamburg) év a gimnázium. Tudom, mert én is éltem ott. Milyen 3 éves gimiről beszélsz te ? Skandináv országokban 3 év, de Németországban max szakmunkás a 3 éves.

Ha nem kamu a kérdés, akkor egyértelműen a német érettségi ér tőbbet. Nem is értem hogy lehet ilyen hülyeséget kérdezni. Remélem nem tervezel Európa egyik legfejlettebb országából egy szinte minden téren elmaradott országba költözni, mint amilyen Magyarország.

2017. okt. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia! Nem kamu a kérdés.Heidelbergben lakom. Először a Bunsen Gymnasium-ba jartam 1 evet mint Vendegdiak, de erosnek bizonyult. Ezert atjelentkeztem egy masik Gimibe amit Marie Baum Schule-enek hivnak, ez egy Berufliches Gymnasium, ezen belül a Biotechnologi-at vettem fel. Ez egy 3 eves kepzes, 11,12,13.osztaly, érettségit ad. Alltalaban a Realschule-bol jonnek ide a gyerekek, de az olyan hulyek mint en, Gymnasium-bol is szoktak atjelentkezni. Csak azert írom le ilyen reszletesen, hogy utana tudj nézni (vagy mas) es ne írogassatok olyanokat, hogy kamu kerdes.
2017. okt. 4. 18:06
 3/6 anonim ***** válasza:
Az hogy jön ide, hogy nagyon hiányzik a családod? És ha annyira hiányoznak, miért ott akarsz egyetemre járni is? Akkor még tovább fognak hiányozni, nem?
2017. okt. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A csalad hianyzas ugy jon ide, hogy egy érzés. Érzés=döntéshozatallal, en nalam igy működik. Nem tudom hogy te szoktal e érzésből cselekedni,donteni, de igen. Egyetemre azert szeretnek itt kint jarni, mert itt mint külföldi lehetosegem lehet ösztöndíjra, viszont ha nemet erettsegim ami esetleg nem sikerul jol, azon kivul hogy nem vesznek fel sehova, meg a későbbiekben nem is kaphtaok
2017. okt. 6. 21:38
 5/6 A kérdező kommentje:
Aaa, telefonrol vagyok, es elküldtem elobb véletlenül, javitani akartam. Ha fel is vesznek nem kaphatok meg olyan támogatásokat, amit mondjuk a magyarral igen, mert azonnal németnek fogok számítani. Ezert sem tudom hogy mi legyen.
2017. okt. 6. 21:40
 6/6 anonim ***** válasza:

Hogy németnek számítasz-e, nem attól függ, hogy milyen érettségid van, hanem hogy mi az állampolgárságod, nemzetiséged.


"A csalad hianyzas ugy jon ide, hogy egy érzés. Érzés=döntéshozatallal, en nalam igy működik."


De hiszen akkor már meg is hoztad a döntést: hiányoznak, tehát irány Magyarország. Akkor mi a kérdés?

2017. okt. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!