Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt angol vagy emelt töri...

Emelt angol vagy emelt töri érettségi?

Figyelt kérdés
Mindegy,hogy a kettő közül mit választok,csak muszáj egy emeltet csinálnom...a szak amit kinéztem az a nemzetközi igazgatási...mindkettőből 5 vagyok,szeretem mindkét tantárgyat,de nem tudok választani...angolból nagyon jó a szókincsem,viszont a nyelvtanom pocsék,valanit a hallásértés se megy annyira,de még mindig jobb,mint a nyelvtanom...csak 60-65 százalékot szeretnék elérni,arra hajtanék...töriből nincsenek olyan problémáim,mint angolnál a nyelvtan,de néha eléggé meg tudok "halni",hogyha 4 oldalnál többet kell tudni egy leckéről... Szóval nem tudom melyiket válasszam,szivem szerint nem tennék emeltet,de muszáj...angolból tényleg annyi csak a problémám,hogy hiába imádok kommunikálni,fordítani,filmeket nézni angolul,a nyelvtanom pocsék...eddig senki se tudta normálisan megtanítani nekem...

#nyelv #érettségi #angol #történelwm
2017. okt. 5. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
Az emelt angol sokkal könnyebb! :)
2017. okt. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az angolt javaslom, mert szabadidődbe is foglalkozol vele. Ha amiket leírtál igaz, akkor nem feltétlen kell sokat tanulnod az érettségire, de persze ezt neked (esetleg a tanárodnak) kell eldönteni.

Középsuliba a feladatok mindig érzésre csináltam. Melyik/hogyan hangzik jobban, elgondolkoztam hallottam/olvastam-e már ezt a kifejezést, csak végső esetbe gondolkoztam a nyelvtanon.

Minden fontosabb nyelvi írásbelire úgy készültem, hogy felcsaptam a tankönyv(ek) hátulját és végigmentem a szerkezeteken, (aznap reggel, mert úgyis elfelejtem a finomságokat a fentebb leírtak miatt).

Listeningnél már elég jó vagy, ha megértesz egy utcai vlog videót a youtubon szleng szavak kivételével, egy kis ír, skót ausztrál akcentussal vegyítve. (Tipp: Ha sima hanganyagot hallgatsz, csukd be a szemed közbe). Rendre 90%+-t értem el az ilyen dolgokon, de filmeket még mindig felirattal nézek.


Sok osztálytársam volt, akinek ment volna a felsőfokú nyelvvizsga, de megragadt emelt érettségin vagy csak közepet tett. Javaslom neked googlizz ki pár korábbi feladatsort és csináld meg őket, még ha részekre is osztod.

2017. okt. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek,különösen Neked,Kedves Utolsó! :) Az angol felé hajlok én is,mert mivel eleve erre a szakra szeretnék menni,elkerülhetetlen,hogy ne tudjak angolul,szóval muszáj "nekimennem" a dolognak... :) Lenne még pá kérdésem hozzád Kedves Utolsó! A nyelvtan mellett mumusom a szóbeli is,az egy dolog,hoy nem riadok vissza a kommunikációtól,de mivel pocsék a nyelvtanom,így mindig igyekszem csak úgy megszólalni,hogy a biztosra megyek,tehát csak akkor szólalok meg,ha biztos vagyok abban,hogy hogyan mondják azt amit szeretnék mondani,ill. helyesen mondom...ha már bonyolultabb a dolog,akkor inkább csöndbe maradok,mert félek,hogy a nyelvtani hiányosságaim miatt rosszul mondok valamit agy be sem tudom fejezni a mondatot/gondolatot... pláne,ha vizsga van...nagyon izgulós vagyok,erre pedig jön ez,hogy a nyelvtanom miatt hebegek-habogok...de ha egy baráttal kommunikálok(pl.külföldi velem egykorúval),akkor imádok vele beszélgetni,általában pedig olyankor le is kakálom,hogy helyesen mondtam-e vagy sem,az a lényeg,hogy megértette... :D De ezekből jön ez,hogy azért is félek az emelttől,mert ott megkövetelik a szóbelin,hogy tudjál normálisan,hibák nélkül kommunikálni...ezért is félek tőle... :/ Sokat érek a szókinccsel,ha nem tudom magam kifejezni a nyelvtanom miatt...de legalább megértem,hogy mások mit mondanak nekem :D

Esetleg tudnál nekem ajánlani valamilyen könyvet vagy internetes oldalt,ahol össze vannak szedve normálisan és érthetően az igeidők?

2017. okt. 6. 16:18
 4/6 anonim ***** válasza:

Számomra a new english file (Intermediate) könyvek teljesen jók voltak, ha kényelmetlen lett volna elővenni őket, akkor mobilról néztem Raraxy appját, de van honlapja is: [link]


Gyakorolni mi a tanköyvet használtuk illetve az ego4u-t.


Amit tudok tanácsolni minden szóbeli feleletre, az a bullshitelés. Kreálj fölöslegesen hosszú mondatokat kevés érdemi tartalommal. Összekötő szavakat, több szavas kifejezéseket nézegessed. Neten vannak fent mindenféle tételek, vagy csak gondolj vissza hogyan tanultad a szavakat témakörök szerint anno és nézd át őket. Ha izgulós vagy, akkor fejbe alkoss valami vázlatot minden témakörre. Miután megkaptad a papírt miről kell beszélni lesz pár másodperced végiggondolni milyen szavakat kell mindenképpen beletenni a mondataidba.


Egy példa miről beszélj, de megkoptak az emlékeim, tényleg nézz meg egy korábbi feladatsort:

Ha a családot húzod ki, akkor ledarálod hol laksz, milyen a környék és megemlited a ház típusát. Esetleg 1 mondat a belsejéről pár jelzővel. Aztán hány fős a családod, mivel foglalkoznak, hány évesek a tesók, van-e háziállat. Távoli rokonokat milyen gyakran látogatjátok, ha neked egyszerűbb mond azt, nem tartjátok a kapcsolatot. Érdemes lehet külsőre jellemezni egy családtagodat, de valahogy vezesd elő a hirtelen váltást.


Az utolsó rész tud húzos lenni, mikor elédtesznek pár képet és valami rövid feladatleírás. Egyénenként változó ki milyen témában tud improvizálni. Akkor szokott baj lenni, ha magyarul se tudnál hozzászólni a témához, mint én a családi támogatásokhoz/adókedvezményekhez 19 évesen. (Nyelvvizsgán vannak témák, amikkel jobb esetbe még nem kellett foglalkoznod életed során)

2017. okt. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"azért is félek az emelttől,mert ott megkövetelik a szóbelin,hogy tudjál normálisan,hibák nélkül kommunikálni...ezért is félek tőle... :/ Sokat érek a szókinccsel,ha nem tudom magam kifejezni a nyelvtanom miatt...de legalább megértem,hogy mások mit mondanak nekem :D "


Ezt tanulmányozd:

[link]

És vedd észre, hogy ha nulla nyelvtant tudsz, de tényleg nullát, akkor is amiatt max. 9 pontot veszíthetsz a szóbelin a 30-ból, de max., vagyis még mindig marad 21, ami eleve kb. 70%! De aki olyanokat tud, mint te, az biztos, hogy legalább 1-1 pontot azért kap a nyelvtanra mindegyik feladatban, vagyis 9-et nem fogsz veszíteni, hanem legrosszabb esetben 6-ot, ami 30-ból 24 pont, azaz 80%!


Csak lazán! Az a lényeg, hogy legyen mondanivalód! Mutasd meg nekik a nagy szókincsedet és tök jól fog sikerülni. :) Meg turbózd fel az egészet olyanokkal, hogy

[link]

(keress még ilyen listákat és mosd át az agyad ezekkel a vizsga előtt), mert valamiért ezeket nagyon bírják az emelt szinten (akkor is, ha amúgy magadtól nem mondanál ilyeneket soha).

2017. okt. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget,linkeket és kedvességet! Igazán hálás vagyok,köszönöm! 😊
2017. okt. 7. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!