Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van értelme a keleti nyelvek...

Van értelme a keleti nyelvek és kultúrák szaknak vagy inkább tanuljak külföldön?

Figyelt kérdés

Mindenképpen nyelveket szeretnék tanulni, fordító és tolmács szeretnék lenni. Az angol és a német mellé szeretnék megtanulni egy különlegesebb nyelvet (török/arab/kínai) is, azonban a keleti nyelvek és kultúrákról csupa rosszat hallottam (a minorom az angol lenne).. Akikkel beszéltem mind azt mondták, hogy érdekes és jól hangzik, de nem lehet normálisan megtanulni a nyelvet, hiszen alapvetően ez nem egy nyelvi képzés, hanem filológia, tehát a kultúrán, történelmen, valláson van a hangsúly. Azt mondták, hogy maximum úgy van értelme belevágni, ha valakinek nagyon nagy önszorgalma van és minél többet tud külföldön tanulni. Úgyhogy én ezek után elég nagyot csalódtam, és arra gondoltam, hogy akkor már lehet érdemesebb lenne eleve külföldön tanulni...

Nektek mi a tapasztalatotok?


2017. okt. 8. 15:44
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!