Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan működik ez az esti...

Hogyan működik ez az esti érettségi?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam,hogy ezek rövidebb időtartamúak mint a normális középiskola.

Van ahol elvileg estin már alapból a 10. osztállyal kezdenek a tanulók tehát csak 3 éves a képzés,ez igaz?

Vagy ez most hogyan is van?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. okt. 10. 17:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Estin vègeztem tavaly.


Ha elözőlegesen megvan neked a 10 osztàlyod vagy esetleg van egy szakmunkàs bizonyítvànyod màr règebbről, akkor csak a 11-12. osztàlyt kell befejezni tehàt így 2 èv alatt lehet èrettsègid.


Nekünk heti 3- szor voltak tanítàsok, 14:50-19:30ig, de nem figyelgettèk ki hiànyzik ès mièrt nem jàr. Nyilvàn azèrt jó pont ha ismernek a tanàrok ès nem pedig csak a beszàmolòkon bukkansz fel.


Nálunk ezek a beszàmolók ùgy voltak, hogy èvente 3-szor decemberben, áprilisban ès jùnius elejèn kijelöltek a tanàrok 2 hetet, amikor minden tantàrgyból írtunk az egyik hèten dolgozatot, a màsik hèten meg szèpen ezekből szóban is lefeleltünk. Az ìràsbeli+szóbeli àtlagából kaptunk 1 jegyet mindenből. Mivel 3 beszàmolós időszakunk volt egy tanèvben, ezèrt az èv vègi bizibe a 3 jegy àtlaga került be tantàrgyankènt.


Ezek iskolànkènt eltèrnek, csak elmesèltem nàlunk hogy volt.

Be kell jàrni, kell tanulni, nem lehetetlen.

Èn 24 èvesen èrettsègiztem, de volt 53 èves osztàlytàrsam ès 18 is.


Nàlunk nem mindenki vizsgàzott le elsőre mindenből, de alapvetően segítenek a tanàrok, becsülik akik estin munka, csalàd mellett tanulnak.


Sok sikert!

2017. okt. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!