Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szamok leforditasaval boviteni...

Szamok leforditasaval boviteni szokincset?

Figyelt kérdés

beszelek egy nalam szofisztikaltabban beszelo angollal, es szeretnem konnyebben erteni valamint en is tobb szot, kifejezest hasznalni, ezert lenne az a kerdesem hogy esetleg ha dalszovegeket forditgatnek az segitene e?

es ha igen tudtok olyan szamokat/egyutteseket amiknek a szovegei hasznosak ilyen szempontbol?


2017. okt. 11. 18:40
 1/2 A kérdező kommentje:
sorozatokat nezek angolul, ezzel nincs gond, a nyelvtan meg nehany szo ragad ram de szeretnem kicsit aktivabban is tanulni
2017. okt. 11. 18:41
 2/2 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nem FORDÍTANÉK.Érted a probléma szerintem az, hogy te a nyelvet a magyarra akarod ráhúzni. Igen, számok fordítása és kifejezések megtanulás segít. De ha az angolt nem alapból angolul érted, hanem magyarra fordítod, aztán érted. Az úgy sokkal lasabb és valljuk be kevésbé effektívebb is. Tehát amit én ajánlanék:Angol irodalom olvasása(nem blog, nem cikk, hanem könyv, valódi könyv), angol hallgatás(film(felirat nélkül természetesen), podcast, rádió, zenék(ha valamit nem értesz, egynyelvű szótár), esetleg youtube. Én nagyon sokat chat-eltem angolul különböző emberekkel és valószinűleg ez is segít(ett) nekem a szókincsem, kifejezőképességem fejlesztésében. Szóval ez is segíthet. Van olyan ismerősöm aki story-mode-dal(értsd. történettel) rendelkező játékokon tanult meg angolul. Az a lényeg, hogy ne szótárt csinálj az agyadból, hanem egy kicsi világot asszociációkkal, és összefüggésekkel a szavak jelentései között.
2018. márc. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!