Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek fel tudnék készüln...

Szerintetek fel tudnék készülni emelt matek írettségire, hogy 90% körüli eredményt érjek el?

Figyelt kérdés

- idén érettségizek, van rá pár hónapom

- általánosban utáltam a matekot

- középiskolában "kibékültem" vele

- szinte mindig 4-es, 5-ös voltam

- különösebben sokat nem tanultam rá sohasem


Szerintetek sikerülhet? Ha igen, mit ajánlotok? Milyen forrásokból tanulhatnék? Öszintén szólva nem igazán tudnék matek tanárt szerezni...



2017. okt. 15. 11:06
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Ilyen előélettel szinte kizárt.
2017. okt. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Én:

- tavaly érettségiztem

- általánosban utáltam a matekot (mert nem értettem, hogy mi a fenének kell annyi időt mindig elb*szni egy feladattípussal)

- középiskolában "kibékültem" vele (jobban, gyorsabban tanították)

- szinte mindig 2-es voltam (heti szinten kaptam egyeseket a házik miatt)

- különösebben sokat nem tanultam rá sohasem


Emelt szinten érettségiztem és 94% lett, úgy hogy nem jártam faktra (nem is volt), csak otthon olvasgattam utána azoknak az anyagoknak, amit nem tanítottak meg, mivel csak középszintre felkészítés volt az iskolámban.


Szóval szerintem simán lehetséges. Keresd meg, hogy mik az emelt érettségis témaköröket, tanulmányozd őket, meg nézd meg hogy milyenek feladatok voltak az előző években.

2017. okt. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%

esélyed erre kb 0


nem véletlen nagyon profi a 70% is emelten nem hogy a 90...


Utolsó azért erre kíváncsi vagyok hogy sikerült:D

Vagy valami rohadt kemény iskolába jártál vagy zseni vagy... 94% emelt középszintes tanítással...

2017. okt. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

Ha szorgalmasan gyakorolsz, akár napi rendszerességgel, akkor menni fog. Csak kitartás kérdése.

Egyetemen egy félév alatt tanulsz kb annyit, mint egész középsuliban.

Egy ZH hasonló nehézségű, mint az érettségi, sőt... Még kevesebb rá arányosan az időd is.


Egyébként el lehet érni ilyen eredményt emelten.

Nem akarok dicsekedni vele, de 80 % körül lett az emelt infóm. Hibátlan szóbelivel.

Szóval nincs lehetetlen, csak tehetetlen.


Gyakorlás, gyakorlás, és gyakorlás. Ez a titka.

Meg oszd be nagyon az időd, mert kevés van a feladatokra. De ne kapkodj, ez nagyon fontos.

2017. okt. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

#3: Szakközépbe jártam. Mindig jól ment a matek, arra emlékszem, hogy óvodában már tudtam 2 jegyű számokat egy jegyűekkel szorozni fejben, meg összeadni/kivonni 3-3 jegyűeket. (De ebből szerintem nem feltétlenül következik az, hogy valaki mennyire lesz jó később. Erre jó példa a volt általánosiskolai osztálytársam. Mindig jobb volt matekból, negyedikben már másodfokú egyenleteket oldott meg, és a szögfüggvényekből is ismerte az alapokat. Ennek ellenére középszinten érettségizett 80 pár százalékos eredménnyel, mert elvesztette az érdeklődését a matek iránt (mondjuk voltak családi gondjai is).)


Szerintem a logikus gondolkodás a kulcsa az egésznek. Ha valaki úgy áll hozzá, hogy ő pedig ezt nem fogja érteni, akkor tényleg nem is fogja. Nincs bennük semmi ördöngösség, valakiknek egyszer ki is kellett ezeket találniuk (na, nekik lehetett nehéz dolguk). Nekem sokat segített az, ha egy témánál megnéztem, hogy azt mire is lehet használni azt a való életben - főleg a szóbeli tételeknél, mikor el nem tudtam képzelni, hogy mi a fenéért kellene tudnom olyan "elméleti" szinten a matematikát.

2017. okt. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát, akkor próba cseresznye. Remélem sikerülni fog. Köszönöm a válaszokat! :) Majd írok, hogy állok...
2017. okt. 15. 12:34
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

1#-nek!

Látom, minden ilyen kérdésnél nem lényeges választ adsz! Hasonlítasz egy régebbi itteni hozzászólóhoz, Marcello Gandinihez. Te gondolom az utódja vagy, mindketten eltakarodhattok a p*csába!

2017. okt. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én újraérettségizek, nekem 85% a cél, úgyhogy remélem összejöhet. Sok sikert :)
2017. okt. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Sorstárs:D

Én egyetemre járok,de nem tetszik a szak,közgázra mennék át.

Májusban emeltezem matekból,egyetem mellett készülök fel,soha nem tanultam emet szinten matekot. Közép érrettségim 4-es lett.

Sok sikert! 20L

2017. okt. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
kérdező te is holnap még matek érettségire? :(
2017. okt. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!