Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érvek hogy ne hajam ott a...

Eresz Ernő kérdése:

Érvek hogy ne hajam ott a egyetemet?

Figyelt kérdés
Üdv, gazdasági és menedzsment szakra járok, elkezdtem nézni hogy ha elvégzem mennyit keresnék, és elég kiábrándult lettem. egyes helyeken egy betanított munkás is megkeresi azt amit én egyetemi végzettséggel megkeresnék ami kB nettó 200... A suli elég stresszes meg nehéz. Megéri egyáltalán akkor?

2017. okt. 23. 21:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen megéri, mert ha látsz diploma után jobban fizető állást, akkor letagadod a diplomádat, hogy felegyenek.


Viszont ha mégis felértékelődik a diplomás szakmád és nem végzed el, akkor nem tudsz majd előrántani egy diplomát.


Végezd el.

2017. okt. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
13%

Szia! Te gazdasági és menedzsment szakra jársz? Nem gazdálkodás és menedzsment szakra?

Érvek hogy ne HAJAM ott A EGYETEMET ? Ez mit akart jelenteni? Sajnos nem jártam egyetemre, így nem értem az általad, mint egyetemista által írt szöveget azaz a fő címet amit írtál.

2017. okt. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb betanított munkás br. 165-200 eFt körül keres, talán a fővárosban kicsit többet, 3 műszakban kell dolgoznia és többnyire elég monoton fizikai munkát végez. Én inkább keresnék nettó 200-at irodai munkával. Diákként dolgoztam betanított munkásként, elég jól tudja motivalni az embert, hogy inkább tanuljon...

Amúgy ha úgy is döntesz, hogy ott hagyod az egyetemet valamilyen OKJ-t végezz el, ne menj el kapásból betanított munkásnak, mert hogy "úgyis ugyanannyit keresnél". Ha a gazdmen szerinted nehéz akkor lehet nem ártana pályát váltani, másik szakot megpróbálni inkább. Ha nincs másik egyetemi szak ami érdekel akkor meg OKJ. Érvet az mellett nem tudok, hogy folytasd a szakot, viszont azt nem ajánlom hogy akkor válaszd a könnyebb utat és menj el gyárba termelésbe gürizni.

2017. okt. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a tipikus 2 hónap az egyetemen szindróma amikor azt érzed hogy felesleges mert nem keresel majd annyit meg hasonlók. Baromság, csak ezért ne hagyd ott mert szerinted később nem keresnél többet diplomásként mint egy betanított munkás
2017. okt. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
3 műszakban valóban megtud keresni annyit egy betanított munkás, mint amennyit leírtál.
2017. okt. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, a helyesírásért bocsi új a telefon és minden szót felcserél :)
2017. okt. 24. 11:52
 7/14 anonim ***** válasza:
ami nem öl meg, az megerősít... ezeken a szakokon az első 1-1,5 év a legdurvább, utána már nem olyan vészes. hasznos tudásra tehetsz szert a szak elvégzése által: gazdasági ismeretek, számvitel, marketing... és még nyelvet is tanulhatsz az egyetemen. szerintem ezt ne add fel, diplomázás után rengeteg helyen hasznosíthatod a tanultakat, akár egyéni vállalkozó is lehetsz. de még mindig ott a lehetőség okj-s tanfolyamok elvégzésére, diákmunkára... de ha nagyon nem érzed magadénak a dolgot, akkor érdemes váltanod és máshová felvételizned.
2017. okt. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Estádio de Felchút ***** válasza:
78%

Igen, koma, és itt bas**ák el sokan. Az egyetem megtérülési rátáját (RoI, ha már kőgazdász leszel, te ökonómusok gyöngye) nem a végzés utáni fél évből kell megítélni. Igen, örülhetsz a nettó 200-nak, bár annak is csak Budapesten. Viszont ha bekerülsz egy jó céghez, levelezőn letolsz egy mesterképzést, akkor az a nettó 200 ezer 30 éves korodra nettó 400-500 ezer lesz, 40 évesen pedig könnyen lehet belőle nettó 650-700 ezer (mai értéken). Aztán mi a jobb? 45 évesen a reumára járni, meg szenvedni a gerincsérvvel max. 200-250 ezerért 3 műszakban, vagy Senior Business Managerként vagy Finance Directorként beülni a céges Volvóba, felvenni a havi 850k - 1M nettót, és elmenni az asszonnyal két hétre Balira?

Na ugye...

2017. okt. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Kérlek nagyon vedd figyelembe az előttem válaszoló hozzászólását, ennél jobban senki sem tudta volna megfogalmazni. Jól gondold át...

2017. okt. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Milyen 3 műszakban? Raktáros munka, amihez még érettségi se kell, se nyelvtudás, sőt elég a 8 általános bruttó 250-380 ftot fizet 2 műszakért!


[link]

2017. okt. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!