Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire érdemes hajtani a...

Mennyire érdemes hajtani a Corvinus Gazdasági és menedzsment szakra?

Figyelt kérdés
Végzős vagyok gimnáziumban, szamolgattam a pontokat és hogy elerjem a 448 pontot, szükségem lenne egy német nyelvvizsgára az angolom mellé, illetve kellene írnom egy 95%-os középszintű matek érettségit és 90%-os emelt angolt, vagy fordítva. Ezeknek a pontszámát dupláznám meg. Én nem sajnálom rá az energiát, csak nem tudom hogy mennyire vehetem biztosra hogy ha egyáltalán sikerülnek ezek akkor felvesznek. Az idei ponthatár 447, viszont az előző 4 évben 468 pontról indulva folyamatosan csökkent, így bízom még abban, hogy pár pont jön le belőle. Viszont ha esetleg van ötletetek, javaslatotok hasznos, 400 ponthatar körüli szakra, amely jó fizetést biztosít és nem igényel emelt tantárgyat angolom kívül, akkor azokat is szívesen meghallgatom.

2017. okt. 26. 20:43
 1/2 A kérdező kommentje:
Gazdálkodás és menedzsment* bocsánat az elírásért
2017. okt. 26. 20:45
 2/2 anonim ***** válasza:

Nagyon sokan csinálják azt hogy turizmus vagy emberi erőforrások szakot is megjelölnek, ahol alacsonyabb az államis ponthatár. 1 év után áttudsz jelentkezni gazmenre :)

Szóval sokan csak ugródeszkának használják ezeket a szakokat, majd szakotváltanak. Érdemes ezen is elgdonolkozni.

60 teljesített kredit, min 3,5ös átlag és a gazmenre elegendő államis pont 90%-val kell rendelkezni :)


Az érettségi vmilyen szinten lutri :) eleve annak neki állni h 90 % legyen eléggé meredek

2017. okt. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!