Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gimnáziumi érettségivel mi...

Gimnáziumi érettségivel mi lesz velem? Mivel foglalkozhatok?

Figyelt kérdés

2017. nov. 2. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Semmire sem tudod használni igazából, vagy ha nagyon szerencséd van, kifogsz olyan melót, amihez semmilyen tudás nem kell, de az olyan is lesz. Robotolás éhbérért. Menj el érettségi után kitanulni valamilyen szakmát!
2017. nov. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mész egyetemre vagy OKJra. Vagy ahogy elöttem írták valami betanított munkára amihez 8 általános is elég lenne.


Ma már annyira alap egy érettségi, hogy csak azzal semmit nem érsz.

2017. nov. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségi önmagában nem jó semmire, csak olyan munkát végezhetsz, ami nem igényel semmilyen képzettséget. Például elmehetsz betanított munkára gyárakba, segédmunkásnak vagy üzletekbe eladónak, árufeltöltőnek, esetleg pultosnak vagy kiszolgálónak (de komolyabb helyeken azért ez nem elég). Max. ha beszélsz nyelveket és felhasználó szinten értesz a számítógépekhez, alap programokhoz (pl. office programcsomag), akkor esetleg call center, telefonos ügyfélszolgálat is szóba jöhet, de sok helyen már itt is elvárják, hogy az embernek legyen felsőfokú végzettsége. Úgyhogy azzal jársz jobban, ha az érettségi után jelentkezel egyetemre és szerzel egy diplomát vagy pedig kitanulsz egy szakmát.
2017. nov. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is csak egy érettségim van(meg egy angol nyelvvizsgám) .

Én masszőrnek tanultam, de több okból kifolyólag nem ezt csinálom már.

nekem az egyetem külföldre költözés miatt (is) maradt ki..

Viszont én most egy kis üzlet tulajdonosa vagyok. Szóval nem gyári munkás vagy árufeltöltő.

Természetesen pénz kellett hozzá, amiért külföldön meg is kellett dolgoznom, de most már a magam ura vagyok, és bejöttek a számításaim.

Egyszóval nincs lehetetlen.

Bár 1000x több esélyed van egyetemmel/ szakmával az tuti.

2017. nov. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Semmi. Valószínűleg középszerű életet fogsz élni alacsony fizetéssel.


Ne értsd félre, sokan vannak akik jól meg vannak egy érettségivel. Pl.: egyik ismerősömnek több boltja van és egy webshopja. Nem gazdag, de jó élete van... viszont ő az elmúlt 10 évben mindennap akár napi 10-14 órát is dolgozott.


Nála sokkal sikeresebb emberek is vannak, de ez ritka.

2017. nov. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!