Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnökinformatikus szeretnék...

Mérnökinformatikus szeretnék lenni, hova menjek?

Figyelt kérdés

Végig olvastam már ehhez hasonló kérdéseket de még mindig bizonytalan vagyok. Eddig Corvinus gazdinfóra akartam menni de az nem ad elég infós tudást. Szóval BME/OE az ami számításba jöhet.

Matek faktos vagyok, emelt infóra készülök. Java nyelvet tanulom és megy is(nyilván ez még eléggé alapszintű). Aggodalmaim a fizika miatt vannak, hiszen világ életemben leszartam mert azt hittem, hogy sose lesz hasznomra. Könnyen tanulok dolgokat és az angol is jól megy. De nem tudom érdemes lenne e bevállalnom a megagiga szop@tást ami a BME-Vik-en van (vagyis ezt hallottam). Óbudairol meg nem sokat tudok őszintén, de a NIK is elég jó elvileg.

BME még mindig annyira szivatós? Van életed BME-n Egyetem mellett is?

OE-n milyen az élet, és milyen maga az oktatás?

Vagy bármi tapasztalatot, véleményt megtudnátok osztani annak nagyon örülnék.



2017. nov. 3. 14:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Miért ne adna elég infos tudást a Corvinus?


Gazdinfonak az előnye, hogy mesterre könnyen tudsz belőle menni gazdasági és informatikai mesterre is.

2017. nov. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%

Szia! Én most vagyok elsőéves a BME VIK-en. Nekem elég sokat kell tanulni, mert rossz suliból jöttem, és se matekból, se fizikából nem kaptam túl jó alapot. Viszont eddig minden zh-m sikerült, szóval azért meg lehet csinálni. Persze azért még messze a félév vége. Ki tudja, mi lesz vizsgaidőszakban. :D

Matekból és fizikából amúgy vannak ilyen két kredites bevezetőtárgyak. Év elején kell írni matekból egy nulladik zh-t, és hogyha az nem sikerül, akkor vagy fel kell venni matekból ezt a tárgyat, vagy ha jól emlékszem, az első zh-n át kell menni. De ebben nem vagyok biztos, bocsi. Fizikából a gólyahét alatt lehet írni egy szintfelmérőt. Ennek nincs ilyen tétje, csak ha meglesz, akkor egy kis zh-t ki lehet vele váltani. De amúgy ezekre itt tudsz gyakorolni: [link]

Életem nincs sok az egyetem mellett (és azt is az egyetemi programok töltik ki :"D), de ez azért is van, mert én tényleg nulla tudással jöttem kb. ide. Te matek faktos vagy meg minden, és időd is van még egy kis fizikát tanulni, szóval te csinálhatod jobban, mint én.

2017. nov. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, hogy leírtad!:D Megmondva az őszintét én is a BME-vel szimpatizálok jobban és amiket írtál az alapján kicsit megnyugodtam. Tudom, hogy ha oda megyek akkor keményen kell tanulni de megéri. Hát a nyárhoz közeledvén(vagy hamarabb) elő fogom venni a fizika könyvet az biztos :"D

Neked meg kitartást és sikeres vizsgaidőszakot kívánok!:D

2017. nov. 4. 17:07
 4/14 anonim ***** válasza:
55%

Itt szinten egy bme elso eves infos.

Megéri ide jönni. Es legyel kolis. Az meg fontos 🙂

De a kérdésedre a válasz. Középszinten ha tudod a fizikát, az siman meglesz. Matekra érdemes rafekudni. Fizika tenyleg kb középiskolai szint sem, amit elvarnak ha odamesz, ha az sincs meg akkor meg bevfiz targy erre van. Teljesen krrekt szerintem nekünk most a fizika.

2017. nov. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Tervezek is a Schönherz koliba menni. :D Ki nem hagynám. De lehet tanulni a koliba? Nincs nagy hangzavar meg ilyenek?:D És a kolis élet a schönherzben tényleg olyan jó? Sok buli meg ilyesmik?
2017. nov. 5. 18:58
 6/14 anonim ***** válasza:

Azért még várd ki a végét. Most van két olyan vélemény, ami szerint nagyon könnyű a BME semmi hozott tudással el tudod végezni, szerintük.

Azért erre ne üljél fel.


Ne hagyd, hogy bemesélje neked itt bárki, hogy a középsulis matekból a 0. ZH-t nem tudta megírni, de az analízis zh-i eddig sikerültek és a középsulis matek teljesítésére 2 kredites bevmatekkal, akarja kiváltani ezt a nehéz 0. zh-t, ami neki sokkal nehezebb, mint az egyetemi analízis.


Kérdezd meg e két srácot, január végén, hogy hogyan sikerült nekik az első félév. És kérdezd meg azt a kb. 360 gólyát is akiknek nem sikerült az első szemeszterben a 30 kreditet megszerezni. Átment tömegképzésbe a VIk-en az MI. 720 gólyát vettek fel.

Szerinted hova vezet ez?

2017. nov. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok.


Kérdező mindenképpen gyere a Schönherzbe. Jól lehet ott tanulni, és segítséget is tudsz kérni a senioroktól, szaktársaktól. Buli az meg ugye mindenhol van. :D


#6 Úgy látom, hogy te valamit nagyon félreértettél abból, amit mondtam... Egy szóval sem mondtam, hogy semmi hozott tudással el lehet végezni a szakot. Pont azt mondtam neki, hogy nekem nem sok alapom volt, és ezért nagyon sokat kell tanulnom. De azért meg lehet csinálni, ha szorgalmas valaki. Nem mellesleg meglett nekem a matek 0. zh (és az első analízis zh is), ezért sem tudtam pontosan, hogy mi akkor a teendő, ha nincs meg.

Én nem azt mondom, hogy könnyű ez a szak, á dehogy. Brutál sokat kell tanulni, nincs sok szabadideje az embernek, persze csak ha olyan alappal jön, mint én. Ismerek én olyan embert, aki jó iskolából jött. Ő unatkozik. :"D

(Ja és amúgy lány vagyok...)

2017. nov. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

A helyzet az, hogy nem nagyon fog segíteni senki az Sch-ban, ugyanis nem ér rá, mert tanul. Ha valaki fog segíteni, az pénzért fog korrepetálni. Annak a néhány lánynak, aki van a szakon, azért szoktak segíteni, de ha nem vagy lány, azért sok segítségre ne számíts.


Kicsim, meséld el majd januárban is az élményeidet, hogy hány kredit sikerült neked és a szaktársaidnak és milyen eredménnyel. Gratulálok a matek eredményeidhez! Az anal 2. zh és a vizsga kicsit húzósabb lesz, tehát a neheze még hátra van, nem beszélve a bev számításelméletről. Szóval ne sokat bulizzál, ne sokat fiúzzál, hanem nyomd a tanulást. Aztán január végén mesélj, kíváncsian várom.

2017. nov. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Mivel le pontoztátok az első válaszolót (nem kellett volna most se):


Informatikában az élen


Az informatikai képzési területen szintén a Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi Kara ért fel az első helyre 53,8 pontjával,

megelőzve a Budapesti Műszaki Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Karát (51,1 pont) és

az ELTE Informatikai Karát.


[link]

2017. nov. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia.

Látom régebbi téma, de azert leirom a velemenyem.

En ugy gondolom, hogy szinte teljesen mindegy, hogy hol szerzed meg a papirt. Mivel a valos tudast nem az egyetemen, hanem az eletben, es onszorgalombol fogod megtanulni. Az egyetemen egy felev 14 het, ez semmire nem eleg, csak kb egy alaptudas eleresehez. Ha pl programozo akarsz lenni akkor kulonosen fontos az onszorgalom es az otthoni gyakorlas. Az egyetem csak az alapokat adja meg.

Jo iskola a BME, ez nem vitas es lehet, hogy az elejen konnyebben talalsz melot vele, de hidd el, hogy mondjuk 5 ev tapasztalattal a hatad mogott nem fog mar szamitani hol vegeztel. Csak is a szaktudasod.

Én gyorben vegeztem ugyan ezen a szakon 3 eve. Az utolso ket felevemet mar cegnel toltottem gyakornokkent. Azota szoftverfejleszto vagyok, mindig volt munkam.

Annyit meg hozzatennek az OEvel kapcsolatban, hogy ott eleg gyakorlatias az oktatas. Egyik kollegam onnan jott, o mondta.

Nem lebeszelni akarlak semmirol, de pl videki vagy es van kozelebb is egyetem valaszd batran azt :)

Sok sikert.

2018. jan. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!