Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes-e magántanulónak lennem?

Érdemes-e magántanulónak lennem?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon nem szeretek iskolába járni. Nagyon nehezen tudok beilleszkedni/ barátokat találni, akármilyen keményen is próbálkozom, és sokszor megesik, hogy kiközösítenek. Mindig félelemmel megyek iskolába, hogy nehogy leégessem magam mások előtt vagy ilyesmi. Depresszió és deperszonalizáció tüneteit is észlelem magamon (szüleim elváltak, és így ez is kicsit megnehezíti a dolgokat), emiatt az elmúlt időkben még fáradtabb vagyok, és az iskolában is egyre nehezebben tudok koncentrálni. Bár mindig keményen tanultam, szinte csak 5-ös jegyeket kapok/kaptam, és év végén is mindig kitűnő voltam. Nehezemre esik iskolába járni, és tényleg nem a "Jajj ne, már megint tanulni kell!" része miatt. Ezért is gondolkoztam azon, hogy magántanulóként is megállnám a helyem.

Mit gondoltok? Szerintetek megérné magántanulóvá válnom, vagy hogy egyáltalán lehetséges lenne-e ez számomra?

Illetve aki "tapasztalt" magántanuló, az meg tudná mondani, hogy hogyan osztotta be az idejét, és hogyha járt magántanárhoz, akkor hányszor (egy héten/egy hónapban), és megfizethető volt-e?


15/L



2017. nov. 4. 22:38
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
A magántanulóvá váláshoz igen nyomós ok kell. Az, hogy nem tudsz beilleszkedni nem lesz elég.
2017. nov. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

16 éves korodig tanköteles vagy. Tehát addig valóban nehéz lehet elintézni, hogy magántanuló legyél, de utána már nem.

Ha erős suliba jársz, akkor nem éri meg kihagyni a tanárok magyarázatát, segítségét adott esetben.

Ha csak egy átlagos vagy gyengébb suliba, akkor nincs jelentősége, ha szorgalmas vagy, akkor úgysem fogod elhanyagolni a tanulást, bár igaz, hogy kevesebb lesz a motiváció, hiszen nem kell óráról órára készülni. De ebben az esetben nyugodtan lehetsz magántanuló.

2017. nov. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem első körben, ha megteheted, válts iskolát. Ha valamilyen indok miatt nem szeretnéd, akkor kérheted, hogy legyél magántanuló (általában, ha valaki eljut idáig, akkor amúgy az iskola elfogadja), de nem ajánlom, mert bármennyire is lehet, hogy ez a helyzet most pocsék neked, főleg ebben a korban nehéz, ha teljesen semmilyen közösség nincs körülötted, és a későbbiekben is nehéz lesz visszaszokni (ha egyetemre mèsz vagy dolgozni kezdesz). A problémáiddal mindenképpen keress fel egy szakembert. Kitartást, lesz ez még így se! :)
2017. nov. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én azt tudom ajánlani hogy ne legyél.. most lehet minden nehéznek tűnik de megfogod találni a neked való társaságot ne aggódj. Próbálj meg pozitív lenni és gondold át mi mindenből maradnál ki magántanuló ként pl.: barátságok, uj ismerősök, élmények, bulik stb
2017. nov. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!