Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mikor ajánlott eldönteni hogy...

Mikor ajánlott eldönteni hogy mit dolgozzák? Ti mikor döntöttétek el?

Figyelt kérdés
Lyukas órán az egyik tanár megkérdezte hogy mit szeretnénk dolgozni. A legtöbb osztálytársamnak már volt elképzelése, legalább a területről, viszont nekem még elképzelésem sincs.13 éves vagyok, ilyenkor már kéne lennie az valamilyen elképzelésnek? Nincs még egy ilyen komoly döntéshez egy kicsit korán? Ti milyen idős korotokban döntöttetek hogy milyen irányban szeretnétek továbbtanulni?

2017. nov. 5. 21:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy mit dolgozzak, akkor döntöttem el, amikor felajánlottak egy állást és igent mondtam rá. A továbbtanulás teljesen más kérdés. Sokan a felvételi jelentkezési lap kitöltésekor döntik el.
2017. nov. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idősen ez még talán korai, kevesen vannak azok, akik olyan szakmában dolgoznak, amit 13 évesen megálmodtak.

Ha a szimpatikus területről sincs elképzelésed, mindenképp próbálj jól tanulni, és gimibe menni. Akkor még bőven lesz időd gondolkozni, kiismerni önmagad.:)

Hidd el, azok amiket mások felsoroltak, az évek során még sokat fog változni, másképp fogják látni a világot. Szóval nem kell rágörcsölni.

Én 19 vagyok, és nagyon elszúrtam ott, hogy nem gimibe mentem, hanem egy olyan szakgimibe, ami nem is érdekel. Viszont nem voltam akkor még egyáltalán jó tanuló, esélyem sem lett volna gimire.

Habár még most sem vagyok 100%-ig biztos abban, hogy mit is szeretnék kezdeni az életemmel, már nagyjából tudom, hogy miben vagyok jó, mi az érdeklődési köröm. (Látod, valaki még ennyi idősen se biztos a dolgában:D)

2017. nov. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem jönnie kell magától egy késztetésnek, egy sugallatnak, szóval nagyjából mindig jó helyen leszel a maga idejében; szóval mindenképpen eljutsz oda, hogy azt fogod csinálni, amit belül érzel, csak lehet, hogy leírsz közben egy ilyen "ívet", egy ilyen görbe pályát, hogy elkanyarodsz, s majd vissza. Hát ez egyébként bennem már pl általános iskola alsóban megfogalmazódott, illetve nagyjából körvonalazódott, csak letértem róla valami miatt, de most megint ott tartok, ugyanannál kötöttem ki, amit akkor is akartam. Egyébként igen, korán van ilyen felelősségteljesen kijelenteni, hogy "márpedig én az leszek", mármint, hogyha még nincsen , nem érkezett még meg az elképzelés, akkor lehet az is, hogy picit az van az életutadban , sorsodban, hogy picit még sodródj, és találkozz olyan emberekkel, akikkel másképp, hogyha egyből a saját fejed/ szíved, ösztöneid, megérzéseid után mész, akkor nem találkoznál, pedig kéne, mert tanítanotok kell egymásnak valamit, ez így lett "lezsírozva" születés előtt. Jó amúgy egyébként, van, aki már tényleg korán tudja, hogy mi szeretne lenni, ha nagy lesz; de még van, akinek 13 évesen nagyon nehéz megmondania. Szóval nem baj az, meg azt se, hogy mostanság már el kezdtek rajta gondolkodni. Csak átfutsz néhány lehetőséget azokból, amiket ismersz, esetleg utána is nézhetsz neten, h mi van még azokon a foglalkozásokon kívül,amiket eddig tudtál, megismertél eddigi életed során. Ne legyél megijedve, valahol biztosítva van a helyed, mert születésünk előtt "Odafönt" elterveztük, úgyis a sorsutadat fogod élni, járni.
2017. nov. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. #2 Nyolcosztályos gimnáziumba járok.
2017. nov. 7. 05:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!