Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A kolozsvári Sapientia Jogi...

A kolozsvári Sapientia Jogi karáról továbbmehetek magyarországi egyetemre mesterit végezni?

Figyelt kérdés

2017. nov. 7. 16:10
 1/4 anonim ***** válasza:
A jog Mo.-n osztatlan, nincs mesterképzés. Lehet, hogy te a PhD-ra gondoltál.
2017. nov. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azt tudom hogy van osztatlan mesterképzés, de én azt hittem van alap és mesterképzés is külön ha úgy akarod végezni. Aztán lehet tévedtem, most pont nem tudom megnézni felvi.hu-n mert csak a februárban induló képzéseket mutatja :/

[link]

2017. nov. 7. 19:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Nincs külön alap és mester. 5 éves a képzés és osztatlanba megy. Utána lehet PhD-ni, de maga a szak magában is mester.
2017. nov. 11. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jogász képzés itthon csak osztatlan képzésben lehetséges. Esetleg úgy lehet lerövidíteni ha van valamilyen előképzettséged amit be tudnak számítani (pl igazazságügy, közig, jogi tanulmányok más egyetemen stb). Meg kell nézni az ottani tanrendet és az itthoni jogi karok tanrendjét és amelyikhez a legjobban hasnolít ott van esély arra hogy elfogadják a máshol elvégzett tárgyakat de mindenképp vedd fel a kapcsolatot előtte a kiszemelt itthoni egyetemmel.
2017. dec. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!