Miről szól a turizmus?

Figyelt kérdés

Szép estét mindenkinek!!! :)


Egy olyan kérdésem lenne felétek, hogy igazából miről is szól a turizmus szak? Leginkább olyan emberek véleményére lennék kíváncsi, akik ezen a szakon tanulnak akár Budapesten vagy máhol.

Ugyanis idén érettségizek és érdekelne ez az irányzat, csak nem tudom mit lehet vele kezdeni később, vagy mit igyényel a szak, hogy bekerülhessek. Esetleg miről szól?


Hallottam olyan lehetőségről, hogy lehet szakot váltani, mondjok ha pl bölcsészre mennék, akkor később átmehetek turizmusra. Ez mennyire reális lehetőség?


Köszönöm előre a válaszokat! Legyen szép estéd!:)



2017. nov. 11. 21:21
 1/3 anonim ***** válasza:
26%
Nem nem mehetsz át csak ha újra jelentkezel a normális felvételi eljárásban mert nincsenek átfedő tárgyak a kettő között.Ezért csúszol egy évet.Én néha röhögő görcsöt kapok amikor hallom,hogy miért kapnak a turizmusos hallgatók egy közgazdász diplomát.Tiszta tucat szak.Ahhoz,hogy a vendéglátásba vagy recepciósként dolgozz egy szállodába ahhoz nem kell diploma.A tesóm is ezt végezte elején dolgozott szállodába,de mondta,hogy ő nem fog gürizni ott 105.000 forintért ezért elment csinált egy pénzügy mestert és most egy multinál van.A lényeg,hogy tanulj nyelveket mert ha nem tudsz két nyelven megszólalni akkor bármilyen diplomával kitörölheted.
2017. nov. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


A másik opció, hogy turizmus helyett néderlandisztikára mennék. Németül már tudok, később fogok angol nyelvvizsgát is csinálni és akkor ehhez menne majd a holland.

Így akkor nem mehetek pénzügyi mesterképzésre ugye, mert nincs átfedés.


Azt hallottam, hogy elég nehéz bejutni a turizmusra. Hogy magasak a ponthatárok.

Mennyire vészes ez, vagy ez egyetemtől is függ?

2017. nov. 12. 09:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Én turizmus szakon vagyok. A ponthatár ha jól tudom most 420, ha komolyan veszed az érettségit, és jó kombinációt választasz akkor be lehet jutni államira.

A 3.félévemben vagyok, most szinte csak matekos tárgyak vannak, de ha nem a zh előtti estén kezded el bogarászni másnak a jegyzetét, akkor simán teljesíthető. Szerintem ebben a félévben hagyják itt a legtöbben, mert nincs igazán a szakmához kapcsolódó tárgy most, és sok embernek elmegy a kedve, plusz lusták kicsit is gyakorolni zh-vizsga előtt, így könnyebb feladni, és leszólni a szakot.

Én 3 idegennyelven beszélek, így már munkalehetőségem is lett volna, de suli mellett nem fér bele nekem, mert sokat utazom. Szerintem ha kicsit is komolyan veszed és tényleg érdekel, emellett tanulsz még nyelveket is, akkor jó választás.:)

2017. nov. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!