Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az egyetemi röghöz kötést, ki...

Az egyetemi röghöz kötést, ki lehet játszani, vagy nem is kell? (lent)

Figyelt kérdés

Ha értitek mire gondolok.


Egyébként hogy is van ez? Én úgy tudtam sokáig, hogy ha államin tanulok akkor vállalnom kell, hogy 20 évig idehaza dolgozok. De szembesítette azzal a verzióval, hogy ha államin tanulok mondjuk 3 évet, akkor azt kell valójában vállalnom, hogy az elkövetkezendő 20 éven belül teljesítem azt a három évet. Melyik állja meg a helyét valójában?


A kérdés nyilván az elsőre vonatkozik ha az a valós. Segítenétek? (most akarok elkezdeni egyetemen tanulni)



2017. nov. 11. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Az utobbi az igaz.
2017. nov. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vodafonelive ***** válasza:
100%
Ne aggódj, amikor én kezdtem és bevezették ezt azt egészet 2012-ben, akkor a diplomádig elhasznált féléveidnek a kétszeresét kellett volna 20 éven belül ledolgozni itthon. Ezt enyhítették a képzési idővel megegyező számra, ami ha azt nézzük pite. :D
2017. nov. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

20 éven belül kell ledolgozni, nem 20 évet.

Kijátszani nem kell, ha itthon maradsz kb 3-5 évet simán le lehet dolgozni (képzéstől függ), ha meg kimész külföldre van 15-17 éved összegyűjteni a visszafizetendő tandíjad.

2017. nov. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Vonatkozik ez a FOSZ-ra is egyébként? Azok általában csak 2 évesek.
2017. nov. 11. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!