Hogy van ez pontosan?

Figyelt kérdés

A szokásos dolog,8-os vagyok,nem tudom hova menjek,de ez másabb eset.

A szüleim mindenképp gimibe akarnak küldeni,mert azt mondták,hogy béna lennék szakközépben(tényleg nincs kézügyességem) és ezértm gimi. Megvazért is,mert csak innen lehet tovább menni egyetemre/fősulira. De nem túl rég olvastam,hogy csak az megy gimibe,aki nem tudja hogy mi akar lenni(én sem tudom) és csak időpazarláz. Itt a gyakorin azt olvastam,hogy be lehet jutni szakközéppel egyetemre/fősulira. Ez pontosan hogy van? Anya azt mondta,hogy csak gimiben van emelt szintű felvételi,amiből tovább lehet menni. Amit viszont itt olbastam az az volt,hogy a szakközéppel jobban járnak az egyetemesek,mert tanultak szakmát és könnyebb az egyetem. Akkor ez hogy van pontosan? Választ előre is KÖSZÖNÖM!!!


2017. nov. 12. 10:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Látom azért te is tájokozott vagy :). Először is az tényleg igaz, hogy szakközépből(vagyis mostmár szakgimnáziumnka hívják, de a név ne tévesszen meg attól még szakközép:)) is tovább lehet menni a felsőoktatásba. VISZONT az egy nagy hülyeség, hogy a gimnázium időpazarlás. Ott több időd van alaposabban megtanulni a tanulni valót, hiszen ott nincsenek szaktárgyak amik ugye elvinnének egy pár órát a hétből. Plusz ha tényleg hülyeség a gimi akkor a hülyéket mért veszik fel szakközépbe gimibe meg szűrik a tanulókat, hogy csak jó képességüek maradjanak? Még egy előny, hogy gimiben van esélyed rá,hogy rendesen megtanulj egy nyelvet, esetleg kettőt is, amire neked már biztos szükséged lesz hiszen az egyetemi FELVÉTELINÉL már fel kell mutatnod. Ugyhogy ha jóképességű vagy és elég szorgalmas akkor egyértelműen gimi.
2017. nov. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1. A szakgimnáziumhoz nem feltétlenül kell kézügyesség. Például egy informatikai vagy közgazdasági sulinál teljesen lényegtelen, milyen a kézügyességed.


2. Jogilag szakgimnáziumból is mehetsz felsőoktatásba, de nem biztos, hogy az ilyen iskolákban felkészítenek emelt szintű érettsgire. Egy gimnáziumban jellemzően minden fontosabb tantárgyat lehetőséged van magasabb szinten tanulni, ami szükséges az emelt szintű érettségihez.


3. Gimnáziumban két idegen nyelvet tanulsz, ami jól jöhet.


4. Szakgimnáziumban egy adott szakmacsoportot alapoznak, ezért érettségi után rövidebb idő alatt szerezhető meg a konkrét szakképesítés. Ez akkor lenne jó, ha már most szilárdan tudnád, hogy pl. közgazdasági területen szeretnél majd valamilyen szakképesítést. Ha viszont elkezdesz egy ilyen sulit, és rájössz, hogy a közgazdaság nem érdekel, a szakmai tantárgyaid feleslegesek lesznek.


A LÉNYEG. Ha jó tanuló vagy, felsőoktatásba igyekszel, és fogalmad sincs, mi akarsz lenni, akkor a gimnázium a jó választás számodra.

2017. nov. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
4-5 tanuló vagyok,4-nél biziben sose volz rosszabb. Ehhez mennyire kellene jó felvételi? Vagy a max sem elég már?
2017. nov. 12. 12:40
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha erős négyes vagy, biztosan bekerülsz valamelyik gimnáziumba. Oldj meg minél többet az előző évek központi felvételi feladatsorai közül!
2017. nov. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szerencsére a suliban is csináljuk,kb 30-35 pont szokott az lenni,gondolom az gyenge,de majd nagyon sokat fogok gyakorolni,és remélek felvesznek! Köszönöm mindenkinek a választ!!
2017. nov. 12. 16:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!