Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hová menjek továbbtanulni...

Hová menjek továbbtanulni közgazdasági szakgimnáziumba vagy sima gimibe?

Figyelt kérdés

Nyolcadikos vagyok ès nem tudom merre menjek.

Kinèztem egy közgazdasági szakgimnáziumot ami a 2.Rákóczi Ferenc Pesten.

Ès egy gimit is.

Jeles tanuló vagyok.

Melyik èri még jobban???

Rákóczi nulladik èvben angollal vagy egy másik ami a gödöllői Török Ignác gimnázium lenne emelt matekkal???



#továbbtanulás #tanulás #közgazdaság #Török Ignác Gimnázium #2.Rákóczi Ferenc közgazdasági szakgimnázium
2017. nov. 14. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:
20%
Ha szeretnél továbbtanulni, és a szakgimiből is ugyanolyan eséllyel lehetséges egyetemre menni, akkor válaszd az szakgimit, ha érdekel a közgazdaságtan. Főleg, ha az érettségi mellé ad még valamilyen képesítés is, így nem csak egy érettségid lesz, de valamilyen szakmába is bele tudsz kóstolni.
2017. nov. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Jónapot ! Én 3 éve járok a gimnáziumba és nagyon rosszul érzem magam . Azt tudni kell , hogy egy nagyon idős tanári kara van az iskolának . A mi osztályunkbam nagyon nagy a klikkesedés , ami nem egy jó dolog ! A tanárainkból , 1-2 , az aki normális és komolyan is veszi , amit csinál . Angol tanárunk pl. a székről ír a táblára , mert nem képes sohasem felállni . (Arra nem is gondol , hogyha a háta mögé ír az esetleg nem is látszik .) Magyar tanárunk számtalan alkalommal avval tölti az órát , hogy színházi darabokat hirdet nekünk , hogy menjünk vele színházba . Őszi szünet előtti hirdetésen senki sem jelentkezett a dec. 6-ai darabra és egy ötöst ajánlott annak , aki elmegy vele , hogy a 70 jegyet ne kelljen visszaadnia a színháznak . A tesi tanárunk ha a heti 3 órából egyet is megtart akkor az már csodának minősülő dolog . Múltkor bekopogtam a tesi tanáriba . Megkérdeztem , hogy lesz óra ? A tanár a laptopján játszott lövöldözős játékkal ! Azt mondta , hogy foglaljuk el magunkat ! Másik alkalommal az Amazonon nézegetett magának téli kabátokat .

Először talán viccesnek hangzik , de kicsit sem az . Az épület is nagyon öreg már és egészségügyi szempontból sem az igazi . Több helyen is a beázások miatt nagy penészfoltok vannak a falakon . Sorolhatnék még sok dolgot , de talán ennyi elég is , hogy az ember elszörnyedjen , egy amúgy kiválónak gondolt , jó gimnáziumról .

2017. nov. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
A Török Ignác Gimnáziumról beszélek
2017. nov. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi tavaly, azaz a 2017/2018-as tanévre kerestünk gimit a 4,5-ös átlagú gyerkőccel Budapesten. Nem a legerősebbek között válogattunk, de nem is gyengét kerestünk. A gimik mellett közgazdasági szkg-kat jelöltünk még - infó vagy villamosipar, esetleg gépészet nem érdekelte a fiamat. A gimik sajnos nem sikerültek, helyette a Berzeviczy kéttannyelvű közgázba (Bp.)jutottunk be. Szerencsére. Szerencsére, mert nagyon szereti az iskolát, az ő osztályközösségük is úgy tűnik, hogy jó (persze ez nem kifejezetten az iskolán múlik szerintem). Nyelvi előkészítős osztályba jár, tehát az 1., azaz a 0. év inkább a nyelvre fekszik rá. Viszont ha leérettségizik két nyelvből lehet min. középfokú nyelvvizsgája és szakma is lesz a kezében. A nyelvvizsga meg ugye a most középiskolát kezdő gyerekeknél már alap lesz ahhoz, hogy fősulira vagy egyetemre jelentkezzenek... Szóval nem áll meg az élet, ha nem gimibe megy az ember :o) Csak azt az irányt kell megtalálni, amit szívesen tanulnál ;o)
2018. jan. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Haha, én is törökös vagyok, de szerintem nagyon eltúlozta a helyzetet a másik válaszoló. :D Az igaz, h T bá mindig sorozatot néz a tesitanáriban, de én jobban is örülnék annak, ha nem lenne tesink, mint h E-val halálra dolgozzuk magunkat. Amúgy nekünk szerintem nagyon jó tanáraink vannak, persze van, akinek furcsa vagy megkérdőjelezhető a tanítási módszere, de attól még ez egy jó iskola, jó tanárokkal. Olyan pedig minden iskolában előfordul, hogy valaki rossz tanárt kap, vagy olyat, akit nem bír. Ilyen az élet. A matek specről sokat nem tudok mondani, én nem oda járok. A suli szerintem viszont jó, megéri idejönni.
2018. jan. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!