Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri egy Kárpátaljainak a...

Megéri egy Kárpátaljainak a Felsőfokú szakképzettség?

Figyelt kérdés

16 éves vagy,jövő év,2018 májusában fogok érettségizni,de addig kellene jelentkeznem valahová.Itt,Ukrajnában adunk egy ún.külső független vizsgarendszert,ahova három kötelező vizsgát kell letennünk.

1.Ukrán nyelv és irodalom

2.Ukrán történelem vagy matek(tehát humán vagy reál)

3.Bármelyik viszgatárgy lehet.Én az angolt fogom adni és Ukrajna történelmét.

A probléma ott kezdődik,hogy ezeket magyarban csak középfokúként fogadják el.Én jogász szakra vagy marketingre akartam volna beadni,de a gond az,hogy nemzettörténelmet ne fogadnak el,világtörténelmem se lesz,max.az érettségi ami középfokúnak felel meg,mellé lesz egy középfokú angolom.Emelt szintű törit meg k***a nehéz lenne adni,főleg úgy hogy egyezőség is alig van az ottani és itteni tantervvel kapcsolatban.Alapjába véve egy magyarországinak jó érettségivel és egy emelt szintűvel is nehéz lenne bejutni,nemhogy nekem,aki átlag bizonyítvánnyal és tanulmányi pontokkal.Szóval tuti nem jutnék be.Ahhoz hogy emelt szintű törit adhassak,kellene mellém egy tanár is és anyunak meg nekem is piszok nehééz dolgunk lenne.

Viszont ahogy nézem,felsőfokúra nem kell emelt szintű,elég oda csak a bizonyítvány és mivel 4 féléves szak,ha bejutok ez alatt az idő alatt tanulnám és készülnék az emelt szintűre.A felsőfokú után pedig mennék alapképzésre.Mindezt Debrecenben szeretném csinálni.

Anyuék mondták hogy keressek egy szakiskolát,ami max.két év,de ez is jó lehetőség lenne,nem?

Ti ajánlanátok nekem,ha a helyemben lennétek,mert eléggé nehéz helyzetben vagyunk.A jogász szakra is 460 pontot üsszegyűjteni,a marketignre is kb.ugyennyit úgyh hogy mindenből középfokúm van.Így meg legalább készülhetnék az emelt szintűre is.



2017. nov. 15. 17:10
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!