Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Informatikusnak szeretnék...

Informatikusnak szeretnék továbbtanulni, mit javasolnátok?

Figyelt kérdés

Műszaki szakközépben informatika szakon végeztem, de csak érettségim van, szakképesítésem nincs. Egy félévet végeztem egyetemen programtervező informatikus szakon, de sajnos otthagytam. Lassan betöltöm a 30-at és szeretnék valami informatikai végzettséget és piacképes tudást szerezni, ami hosszútávon is kifizetődő. Elsősorban pc támogatás érdekelne, hardver, szoftver, hálózatok.


Az alábbi lehetőségekről hallottam eddig:

1. egyetem

2. egyetemen duális képzés

3. főiskola

4. OKJ-s képzések

5. támogatott néhány hónapos képzések, melyek után munkát garantálnak, de képesítést nem adnak ha jól emlékszem (programozó képzések)


Viszont fogalmam sincs, hogy melyiknek mi az előnye és hátránya hosszútávon, ill. hogy melyik mellett hogyan lehet megoldani a megélhetést. Ha minden kötél szakad Édesanyámhoz hazaköltözhetek egy időre, de ha lehet nem mennék a nyakára.


Mik a véleményetek egyik-másik lehetőséggel kapcsolatban? Mit tudnátok javasolni? Milyen saját tapasztalatotok van? Előre is köszönöm!



2017. nov. 17. 20:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Programtervező- Mérnök- és Gazdaságinformatikus ami megéri. A többi igazából csak gyorstalpaló sajnos. Nekem is van informatikai szakom, amin programoztunk, viszont ettől függetlenül előbb felvették azt aki konkrétan papír nélkül hobbiból csinálta, mert ő önerőből megtanult, nekik OKJ-n csak alapokat tanítottak.


Ha komoly céljaid vannak egyetem, de nem lesz könnyű a mérnök és a programtervező valami eszméletlen nehéz szakok. (Ha jól tudom a felvettek 4%-a végzi csak el...)

2017. nov. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!