Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Irodalomra épülő szakmák?...

Irodalomra épülő szakmák? (Többi lent)

Figyelt kérdés
16/L vagyok, jövőre 11.-es de még nem tudom mihez kéne kezdenem.Volt konkrét tervem de sajnos egészségügyi okok miatt nem lehetséges, igy kicsit letörtem. Előtte minden érdekelt, de most meg semmi. Egyedül a magyar meg talán a rajz ami tényleg érdekel, nagyon imádom. Erre lehetne építeni? Milyen szakmára/képzésre mehetnék ahol magyarra van szükség és meg lehet belőle élni?Tudom hogy azért van még egy kis időm dönteni de szükségem lenne motivációra a tanuláshoz.Valami hasznos munkát szeretnék végezni, segíteni az embereken vagy valami (tanáron és pszichológián kívüli bármilyen lehetőség érdekelne)

2017. nov. 17. 21:16
 1/7 anonim válasza:
irodalomtanár
2017. nov. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Költő,író,irodalomtörténész,szépirodalmi fordító
2017. nov. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%

Első kettő: olyat kért amivel meg is lehet élni:-D

Hát irodalommal és rajzzal nem sokra mész sajnos. Szociális munkás esetleg? Igaz hogy minimálbért keres, de kap munkát, és humán beállítottsággal már annak is örülni kell:-S

2017. nov. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A szociális munkás egész jónak tűnik, köszönöm szépen. (Előzőknek is köszönöm de 1 .a tanárt külön kiemeltem hogy ne 2.nyelvekből nem vagyok annyira penge hogy fordítsak)
2017. nov. 19. 10:18
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor gondolom nem is szereted a nyelveket. Csak mert bármilyen nyelvszakra is jó lett volna az irodalom (különösen magyar szakra).

Rajzzal is vannak lehetőségeid, kezdve a grafikustól a tetoválóig. Meg a lakberendezőknek is kell tudniuk rajzolni. Továbbá egyetemeken kb. az összes művészeti szakra is fontos a rajztudás, szóval vannak azért szakmák, ahol nagy szerepet kap a rajzolás.

2017. nov. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Rajztudás-divattervező
2017. nov. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek😊
2017. nov. 29. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!