Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Esti Tagozatról bejuthatok...

Esti Tagozatról bejuthatok Egyetemre?

Figyelt kérdés

Esti tagozaton fogom végezni az utolsó évemet, és úgy, hogy egy évben a 11-12.es anyagot. SOTE-n, vagy ELTE-n szeretnék orvosnak tovább tanulni.

Lehetséges hogy felvesznek estiről orvosnak?


2010. máj. 31. 22:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne? Ha igazán akarod, akkor ha nem is elsőre, de valamikor biztos, hogy sikerülni fog.

Én szakközépből kerültem be, mindenki azt mondta, hogy esélytelen, mégis összejött.

2010. máj. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Mondjuk az ELTE-n nem fogsz tudni orvosnak tanulni. :)
2010. máj. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ugyanazt az érettségit teszed le, amit a nappalisok, semmilyen hátránnyal nem indulsz, ha tisztességesen felkészülsz rá.
2010. máj. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Felfogok rá készülni, eddig is jól tanultam, csak egy nagyobb betegség miatt kerültem le nappali tagozatról az estire.
2010. máj. 31. 22:49
 5/7 anonim ***** válasza:
46%

4 olyan egyetem van Magyarországon, ahol van orvosi kar, de az ELTÉn pont nincs. Kicsit tájékozódj, ha már ilyen céljaid vannak...

Amúgy fel lehet készülni. De remélem azt tudod, hogy kötelező egy emelt szintű érettségi. A felvételi tárgyak pedig biosz, kémia/fizika.

SOTÉn pedig 438 volt tavaly a ponthatár, szóval nem olyan egyszerű.

De ha rendesen felkészülsz, jó érettségit írsz, teszel két emeltet, vagy egy emeltet és legalább egy középfokú nyelvvizsgát, akkor esti tagozatról is bekerülhetsz.

2010. máj. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
Az ELTE-nek 1951-ig volt orvosi kara, akkor vált ki, és lett belőle a SOTE.
2010. máj. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Remélem, kémiából, bioszból jobb vagy, mint a helyesírásod... Az egyetem, stb. mondatközben kisbetűvel íródik.
2010. jún. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!