ELTE vagy Pázmány jog?

Figyelt kérdés
Jelenleg az Elte jogi karára járok, de erősen gondolkodom a váltáson, mivel a Pázmány tanterve jóval szimpatikusabb. Mennyire van különbség Eltés és Pázmányos jogász diploma között? Van esetleg olyan, aki szintén egyetemet váltott? Húz a szívem a Pázmányra, de ha nem számít értékes diplomának, akkor inkább szenvedek tovább az ELTÉn.

#jog #jogász #ELTE #jogi kar #mitcsináljak:D
2017. nov. 21. 14:01
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

Magyarországon több adat szerint is a Pázmányon a legszínvonalasabb a képzés, az ELTE-nek pedig a neve a nagy. Ettől függetlenül a PPKE diploma is ugyanolyan értékes már, mintha az ELTE-n szereznéd.

Én igazából a Pázmányt javaslom személyes tapasztalatok miatt is és több ismerősöm tapasztalatai által is.

2017. nov. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%
Hol vannak ezek az adatok, ha szabad kérdeznem? :)
2017. nov. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt ugye tudod, hogy minden diplomának ugyanannyi az "értéke"? Ez egy tévhit, hogy bizonyos egyetemen elvégzett diplomával jobb állásod lesz. Válaszd azt a helyet, ami hozzád a legközelebb van.
2017. dec. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Engem mindig azzal riogatnak, hogy igenis nézik ki hol szeezte a diplomáját. Ezért választottam az ELTE jogi karát. Amit kezdek megbánni...
2017. dec. 2. 12:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Csupán egy adat: HVG felsőoktatási rangsor, melyet a Pázmány JÁK vezet. Nem tisztem már ilyen vitákba belemenni, szerintem eléggé elcsépelt ez az örök, ELTE vs Pázmány kérdés. Mindkét egyetem színvonalas képzést ad, hisz Magyarország két legjobb jogi karáról beszélünk. Egyébként sok ismerősöm van, akik a Pázmányra jöttek át, és a tévhitekkel ellentétben nem azért, mert Pázmányon könnyebb a vizsga, nekem mindenki aztmondta, hogy inkább a légkör és a tanítás miatt. De személyes tapasztalatom nyilván nincs. Ha húz a szíved a Pázmányra, gyere át, hidd el, veszíteni nem fogsz, ugyanolyan értékes diplomát fogsz kapni. Aztán azt is érdemes megjegyezni, végezhet valaki a Pázmányon vagy az ELTE-n, ha segghülye, úgysem állja meg a helyét, ahogyan miskolci vagy debreceni diplomával is lehetsz a legjobb.
2017. dec. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!:) Az Eltén a hangulat a legkiábrándítóbb számomra....
2017. dec. 2. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!