Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség egy egyetemen...

Mi a különbség egy egyetemen végzett pedagógus, és tanárképzőn végzett tanár között?

Figyelt kérdés

2017. nov. 21. 16:27
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
A tanár iskolában tanít közismereti tárgyakat. A szűkebb értelemben vett pedagógus a tanításnak, mint tudománynak a szakembere.
2017. nov. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Régebben az ötéves egyetemen középiskolai tanárokat képeztek, a négyéves főiskolán meg általános iskolai tanárokat. Ez most már teljesen összevissza van kutyulva, nem az intézménytípustól függ, de az általános iskolai tanár 1 évvel kevesebbet tanul, mint a középiskolai.
2017. nov. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A lányom gyerekekkel szeretne foglalkozni, kisebbekkel. Most választ egyetemet, pedagógiára is gondol. Egy végzett pedagógus konkrétan mit tehet egyetem után ? Tanít, vagy oktatóintézményekben vezető beosztásban dolgozhat? Ha tanít, akkor mit? Egyetem alatt lehet szakosodni valamire? Elmehet óvodai irányban? Gondolom ha végez, mehet mesterképzésre. Azzal konkrétan hol lehet dolgozni, milyen beosztásban? Sajnos az osztályfőnöke egy nulla, és ilyen egyszerű kérdésekre nincs válasz.
2017. nov. 22. 08:12
 4/10 anonim ***** válasza:
Tanító nem szeretne lenni?
2017. nov. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Inkább magasabb szinten szeretne elhelyezkedni, mondjuk óvoda, vagy iskola vezetőségben. Mindenképp diplomás valami kellene, ami után lehet feljebb menni a létrán. Mesterszak... ilyenek.
2017. nov. 22. 14:44
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az nem egy önálló specifikus foglalkozás, hogy pedagógus. (Az első válasz fele helytelen, a válaszoló összekeveri a pedagógia szakos bölcsésszel. Nem a pedagógia tudományában jártas szakember a pedagógus.) A pedagógus egy gyűjtőnév: óvónő, tanító, általános és középiskolai (meg egyéb) tanár. Nem az egyetem közben kell szakosodni, az egyetemre már elve úgy megy, hogy szakot választ, tehát óvónőnek, tanítónak, általános vagy középiskolai tanárnak (gyógypedagógusnak, zenetanárnak, szakoktatónak) kezd el tanulni más-más karon osztatlan képzésen, tehát nem alap , majd mesterképzésen. (Kivéve az ált. és középiskolai tanárt, ők egyszerre egy helyen kezdik, de nem egyszerre végzik.) Az osztályfőnök azért ilyen szinten tájékoztathatta volna. A felvi.hu-t fog kelleni majd nézni, majd jövőre, mert ilyenkor csak a keresztféléves jelentkezések vannak fenn. De azt azért ne gondolja, hogy majd egyből vezetőnek áll! Senki nem úgy kezdi, hogy ő a vezérigazgató, meg kell tanulni a szakmát, és kétéves vezetőképzőn is át kell esni. Nem eszik olyan forrón a kását!
2017. nov. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, értem is. Tudom, hogy nem vezetőként kezd valaki, csak arra gondoltam hogy amit tud végzettséget szerezni, minél magasabb legyen. És konkrétan, egy végzett óvodapedagógus az egy óvónő?
2017. nov. 23. 08:53
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát ha nő az illető, akkor igen. Ha férfi, akkor meg óvóbácsi.
2017. nov. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azért egy dolgot még mindig nem tudok. Van főiskola ahol óvoda pedagógusnak tanulnak sokan, például Szarvason. És van egyetem Szegeden, ahol szintén a pedagógia szakon lehet választani az óvoda pedagógus szakot. Mi a különbség a megszerzett diplomák között?
2017. nov. 24. 18:38
 10/10 anonim ***** válasza:
Az nem pedagógia szak lesz, hanem a Pedagógusképző Kar. Pedagógia szakból nem lesz óvónő. (Most nem látom a felvin, mert a keresztfélévesek láthatók.)Több intézmény is foglalkozik ugyanarra a szakmára való felkészítéssel.
2017. nov. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!