Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt biológiával hova érdemes...

Emelt biológiával hova érdemes tovább tanulni?

Figyelt kérdés
Emelt színtű biológiát tettem, ez az egyetlen dolog van, ami érdekel és jó is vagyok benne. Milyen egyetemre érdemes mennem és mit tudok ebből kihozni? Olyan diplomát szeretnék, amivel el lehet helyezkedni. Minek mehetnék valami természettudományos ágon?

2017. nov. 22. 16:14
 1/10 anonim ***** válasza:
orvosi, állatorvosi
2017. nov. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Mojjo ***** válasza:
biomérnök, élelmiszeripari mérnök
2017. nov. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Bárhova mész, Pécsre ne menj, tapasztalat..
2017. nov. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Milyen karra kellene mennem?


Orvosi kilőve, se a fizika, se a kémia nem megy, oda kettő emelt érettségi kell.


Pécsre miért ne? Pedig oda szerettem volna.

2017. nov. 22. 17:28
 5/10 Mojjo ***** válasza:
30%
Ha a kémia nem megy, akkor a biológiával kapcsolatos szakok teljesen felejtősek. Mindhez kelleni fog kémia, méghozzá finoman magasabb szinten, mint a gimis.
2017. nov. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 dq ***** válasza:

Hm. Biológiai munkakörből csomó van, amelyekhez nem kell kémia (etológia, rendszertan, agrár dolgok).

Azt mondod hogy az összes biológiai egyetemi diploma feltétele az erős kémia tudás? Az nem hangozna valami jól :/

2017. nov. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Mojjo ***** válasza:
@6: Ez igaz, de hiába szakosodsz etológiára, vagy rendszertanra, az egyetemi évek alatt ugyanúgy le kell nyomni az általános kémiát, fizikai kémiát, szerves kémiát, analitikai kémiát és biokémiát. A legtöbbet több féléves tárgyként. Szóval ezek a szakosodások sem segítenek.
2017. nov. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egészségügyi szakok (pl. gyógytornász, szülésznő, védőnő)? Nem kell 2 emelt és a kémia rész sem vészes.
2017. nov. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
0%
Pécset azért nem ajánlom (persze ez a személyes tapasztalatom) mert én egg darabig odajártam sima biológia szakra. Az iskola romokban, kökemény székek asztalok, gyakorlatilag ahova leüktünk tanulni minden asztal billeg, internet a suliban kb a könyvtárban pár öskori gépen, mikor barátoméknak a BME-n wifi volt (de ezek a legkevesebb dolgok, na de latszik h nincs tamogatva a suli) az egesz oktatas szamomra nagyon rosszul szervezettnek tunt. Ami fölös info volt arrol 4 orat beszeltek ugy altalaban, ami fontos lett volna azt leirtak egy felmondatban emailben. Tanarok kozott vegyes felhozatal volt, szerintem a legjobb tanarok nem ott tanitanak.. orvosirol annyi a tapasztalatom (bar en oda nem jartam, csak kulso velemeny) hogy egy rezidens doki a labamon levo elgennyesedett fertozest allergianak(!!) diagnosztizalta es ne egy fiatal akarkit kepzelj el. Az a baj hogy nem csak egy dokinal tapasztaltam ezt, volt egy masik csajszi is, akinek mar regen el kellett volna kuldenie sebeszetre hogy megmutsenek, helyette irogatta a kenocseit h majd nem megmurdeltem vermergezesben a vegen.. a legszomorubb az volt h a rendelesen ott ult vele a tanar vagyki aki szinten megnezett.. szoval ha van is szakertelem nekem nem jott at, jo gondolom mindenhol vannak benak, na dehogy egy bakterialis fertozesre felirja az allergia gyogyszert az durva volt..
2017. nov. 24. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Mojjo ***** válasza:
@9: Egy rezidens, aki nem egy fiatal akárki? Aha...
2017. nov. 24. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!