Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek jó, ha valaki...

Szerintetek jó, ha valaki fogorvosnak tanul?

Figyelt kérdés
Meg lehet belőle élni, jól keres? Bővebb információkat tudnátok róla írni?

2017. nov. 23. 18:46
 1/8 ChunkiestPie6 válasza:
22%

Én nem tudok nagyon erről a szakmáról, de a google-n rá tudsz keresni, hogy mit csinál, mennyit keres-erre van egy külön oldal is.


De a fogorvosok elég jól keresnek,hiába vannak sokan késöbb saját vállalkozást is tudsz csinálni pár millióból, ami ebből a szakmából össze is jön.


Vannak még ehhez hasonlóan fizető szakmák, de ha tényleg ezt akarod, ez nagyon is jó. Legjobb ha egy jó szakközépbe végzed, mert amelett, hogy szakmai végzettséged lesz, lesz érettségid is, aztán elmehetsz fősulira, utána meg egy jó elhelyezkedéssel sokat is kereshetsz.


Szóval hajrá!

2017. nov. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 ChunkiestPie6 válasza:
30%

Egyéébként ha jó a kézügyességed, és kb. 4-es átlaggal vagy jobbal elvégzed, netto. 300.000-et is kereshetsz, ami először kevésnek hangzik, de késöbb jönnek majd a fizetés emelések, drágábban csinálhatod a munkád stb..


A fogorvosról álltalánossággban ezt csinálja röviden: [link]

2017. nov. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg jól lehet vele helyezkedni. Én orvosit végeztem, de azokat, akikkel egy évfolyamba jártam, de fogász szakon voltak, most mind igen színvonalas magánrendelőkben látom. Ott pedig gyanítom nem a diplomás minimálbért kapják. Persze az kérdés, hogy ilyen helyekre mennyire könnyű bekerülni, hiszen állami intézményekben ők is ugyanolyan gagyi fizetést kapnak.
2017. nov. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Azzal kezdeném, hogy végzős vagyok fogorvosi szakon, bármi egyéb kérdésed van, nyugodtan felteheted (de ne privátban, hátha más is tudja majd hasznosítani).

Tehát a válasz: hogy jó e ezt tanulni, azt nem tudom, de azt igen, hogy baromi jól lehet vele keresni. Ez a 300ezer ft, hát bocsánat, kezdőként fogok ennyit keresni, és nem egy fuxos magánrendelőben, és nem Budapesten. Ennél sokkal sokkal optimistábban tessék hozzáállni ehhez a kérdéskörhöz, mert ennél csak jobban lehet keresni.

Mint fogorvos, elhelyezkedhetsz körzetes ellátásban és magánrendelőben is. Namost az OEP által finanszírozott körzetek jövője bizonytalanabb, mint a kutya vacsorája. Raadásul maga a körzet nagyon kevés bevételt hoz, önmagában pénzkereséshez nem jó. De! Egyrészről számos olyan munka van, amit 18-63 éves korig teljes áron MINDENKINEK ki kell fizetni, hiába körzetes beteg. Ilyen mindennemű fogpótlás. A fogorvos bevétele elsősorban a protézisek készítéséből van. Tehát, ha van is körzeted, attól még a legpénzesebb munkákat mindenképp ki kell fizetniük a betegeknek. Lényegében ilyen szemszögből nézve ez is magánellátás, hiszem az OEP nem ad rá támogatást.

Aztán az sem titok, hogy ezen felűl még érdemes, sőt kell is magánbetegeket fogadni. Ha van körzetes pacientúrád, azt olyan szempontból nem nehéz, hogy viszik a jó híred (persze csak ha tényleg ügyesen dolgozol), és maguk fognak betérni hozzád. Ha Perenyevackoron, az Ács utca 35. alatt nyitsz egy fuxos magánrendelőt, úgy, hogy téged a kutya nem ismer, soha nem dolgoztál a környéken, akkor senki nem fog betérni hozzád. Összefoglalva: jó a körzet, mert hamar megismernek az emberek (rákényszerülnek), de tényleg tudnak úgymond reklámozni. Ha megismertek és ezután mész el a környéken egy teljes magánszférába, akkor pedig jó esély van rá, hogy sok beteged még a finanszírozás ellenére is követni fog téged.


Be lehet csücsülni egyetem után magánrendelőkbe is. Előnye, hogy fix munkaidőd lesz, a terhelés is általában fokozatos (nyilván nem a kezdőnek fogják odaadni a milliós prémium munkát). Jól lehet vele eleinte keresni (több ismerősöm ment így dolgozni, ők egy év után már hazavittek 500k-t), de pár év után, kellő tapasztalattal jóval többet meg fogsz termelni a magánrendelőnek, mint amennyi pénzt hozzádvágnak. Tehát ez sem rossz opció, de csak rövidtávon, ha nem akarod, hogy kihasználják az ügyességed.


Egy rendelő alapítása pedig alsó hangon 20 millió ft. És akkor még nem vettél olyan alapnak tekinthető dolgokat, mint egy panoráma röntgen, akkor csak annyid van, amennyi az alap fogászati ellátáshoz szükséges műszerarzenál. Egy jobb fogászati kezelőegység 6milliónál kezdődik, egy kisröntgen másfél millió, ott a sterilizáló, az összes műszer. Példa: az a kis mikromotor, amibe a fúrófejeket belefogod, fél millió forint. És akkor még nem beszéltünk a különböző engedélyekről, a helyiségről, amit veszel/bérelsz... szóval azért senki ne higgye azt, hogy majd pármillióból nyit vmi magánklinikát és él, mint hal a vízben, mert akkor nagyon meg fog lepődni. Hitelt meg nem fogsz tudni felvenni, ha magánszektorban dolgoztál alkalmazottként, mert effektíve nincs gazdasági múltad (volt most erről külön előadásunk, onnan tudom biztosan). A legjobb konstrukció talán az, ha bárhova is mégy dolgozni, csakis mint alvállakozó, de semmiképpen sem alkalmazott.

Bocsánat, ha kaotikusra sikerült, csak tisztázni akartam mindent, azzal kapcsolatban, hogy milyen lehetőségeid vannak.

2017. nov. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Megy a zöld like!❤
2017. nov. 24. 15:36
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, azt szeretném még kérdezni, hogy az egyetemi tanulmányaid mellett dolgozni, diákmunkára menni van időd?
2017. nov. 24. 15:40
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincsen ilyesmire időm, már csak az órarendemből adódóan sem. Hétfőtől péntekig van órám, több napon is előfordul, hogy reggel 8-tól este 5-ig bent vagyunk. Ezenkívül az esetek 90 %-ában be kell pótolnunk az elmaradt órákat, mert pl ünnepnap volt, ezeket is nyilván délután, este oldjuk meg, amikor mással nem ütközik. Van olyan tárgyam, amiből egy félévben 3-4 alkalommal hívnak vendégelőadót, ez szintén este szokott lenni (nem az órarend szerinti időpontban), és sokszor nem tudjuk előre, max egy héttel... így nem lehet dolgozni. És akkor még nem vettél fel semmilyen fakultatív tárgyat, nem jársz nyelvvizsga felkészítőre, és főleg nem tanultál. A diplomához pedig kötelező adott kreditszámú fakultatív tárgy, kötelező a szaknyelvvizsga angol nyelvből, és 4 szemeszternyi testnevelés is. Senki nem dolgozik nálunk, kivétel azt az 1-2 embert, akik elcsúsztak és kevesebb tárgyuk van, emiatt csak 4 napon kell benn lenniük és kevesebbet kell készülniük.
2017. nov. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a segítséget!
2017. nov. 24. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!