Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyartanár vagy logopédus?

Magyartanár vagy logopédus?

Figyelt kérdés

12.-es vagyok és hamarosan jelentkezni kell egyetemre, és nem tudok dönteni kettő szak közül: az egyik a magyar-etikatanár, a másik a gyógypedagógia, azon belül logopédia.

A tanári azért lenne jó, mert nagyon szeretem az irodalmat, nyelvtant és az etika az, ami még passzolhatna hozzám. Viszont nem tudom, mennyire lenne türelmem. Leginkább középiskolában szeretnék tanítani.

A logopédia talán jobban passzolna, csak visszatart az, hogy gyógypedagógiát kell végezni hozzá és nem biztos, hogy minden szegmensét bírnám lelkileg. Biológiából sem vagyok túl jó, de azt annyira nem érzem hátránynak,mindent meg lehet tanulni.

Egyébként mindenképpen Szegedre szeretnék menni.

Szeretném kérni, hogy aki bármi hasonló tapasztalattal rendelkezik, ne tartsa magában, ossza meg velem!



2017. nov. 26. 21:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

szia!

bár én az elte-n de gyógypedagógusnak tanulok, annyt tudnék mondani hogy ha attól félsz hogy nem bírnád lelkileg bizonyos részeit akkor attól ne félj :D hogyha logopédiát választassz szakirányként abszolút nem kell majd úgy belefolynod a többi dologba hogy az megviseljen. Bár persze az alapozó képzésben mindenről tanulsz, de hát az csak tanulás, semmi nincs vele :) szerintem ez ne tántorítson el, a szegedi képzést nem ismerem csak az eltéét de én nagyon szeretem :)

a magyar tanári is király lehet csak mint gondolom te is hallottadmár szokszor- sokan vannak és kevés a fizetés, emellett ha még mindig ez érdekel. szerintem csodásszakma az is :)

2017. dec. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A logopédus sokkal keresettebb szakma, mint a magyartanár úgyhogy szerintem azzal jobban járnál
2018. jan. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

Ha magyartanár szeretnél lenni, utána másoddiplomával megcsinálhatod 3 éves képzésben levelező tagozaton a gyógypedagógiát pl. logopédia szakiránnyal. Rögtön 2 diplomád lesz. Viszont a magyartanárt nem ajánlom, szerintem már túl sok van belőle, hacsak nem leszel kiemelkedően jó, akkor nem nagyon lehet vele sokat zsebelni.

A logopédia-gyógypedagógia egyetlen hátulütője, hogy idén az ELTE-n kb. 120-an próbáltunk bejutni logóra, ebből első körben úgy 20 fő alkalmas, a többiek bejuthatnak ugyan, ha vállalják a magánterápiát, ami nem olcsó. Ha ezután mégis a logót választják, még utána is kibukhatnak, mert félévente vannak beszédtechnikai és egyéb vizsgák. Ha azon nem sikerül átmenni, akkor ugrott 2-3 éved. (Gyógypedagógiát indít már több intézmény is, mint DE, EKE, Kaposvári Egyetem, Soproni Egyetem, Szegedi Egyetem és Széchenyi I. Egyetem).

2018. jan. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

Mindenképp a logopédust mondanám.

Bár mindkettőből hiány van, úgy gondolom logopédusként könnyebb elhelyezkedni. Ha a fizetést nézed, akkor szintén logopédia, hiszen nyithatsz magánrendelést is. Logopédusként rengeteg sikerélményed lesz, jó érzés lesz segíteni, így jó kedvvel mehetsz minden reggel munkába. Bármilyen korosztállyal foglalkozhatsz, az óvodásoktól az idős emberekig, akiknek pl. agyvérzés miatt újra kell tanulniuk beszélni. Plusz szerintem sokkal könnyebb a dolgod, hiszen egyre nehezebb kezelni a gyerekeket/fiatalokat és középiskolában meg főleg... Ha valaki logopédushoz jár, általában gyógyulni akar, így együttműködő, nem érzi, hogy kényszer lenne, és kisebb csoportokban dolgozhatsz velük, nem 20-30 főt kell állandóan fegyelmezned.


Ne félj, hogy megviselne, valamilyen szinten tanulsz róla, de nem olyan mélyen. Biológiából sosem voltam jó, nem vettem komolyan, de így, hogy már tudom ez kell ahhoz, hogy elérjem a célomat, könnyebben tanulom és egész szép eredményeket érek el. :)

2018. jan. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Végül egyik sem lett,magyar szakot jelöltem Szegeden. Be kellett látnom, hogy nekem egyik sem való a tűrőképességem hiányában.

Magyaron belül az alkalmazott nyelvészet érdekel. Szívesen lennék lektor vagy akár kutatómunkát is nagyon szívesen vállalnék a későbbiekben, de azért ez még a távoli jövő.

Esetleg valakinek vannak ezzel kapcsolatos tapasztalatai?

2018. márc. 25. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!