Olyat csinálhatok, hogy utólag kifizetem az államilag támogatott féléveimet, hogy utána ismét ingyen elkezdhessek egy Bsc képzést?

Figyelt kérdés
Letettem egy diplomát, a második drágább lenne.
2017. nov. 26. 21:06
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem, hiába fizeted vissza a tandíjad nem kapod vissza a lehetőséget állami félévekre.
2017. nov. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Az ELSŐ diploma támogatott
2017. nov. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem az első diploma támogatott. Van 12 állami szemeszter (osztatlannál 14) amit fel lehet használni. Ezt úgy osztja be ahogy akarja, elvégezhet akár két 6 szemeszteres alapszakot is államin vagy a mesterképzést is elvégezheti alapszak után államin, ha marad féléve és felveszik államira.


Ha még van támogatott féléved elkezdheted államin aztán ha felhasználtad minden támogatott féléved akkor áttesznek önköltségesre.

2017. nov. 27. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nem így van kedves utolsó. A második Bsc szakod fizetős, miután már van egy diplomád tök mindegy, hogy van még x féléved, az állam csak a mesterképzést állja. :(
2017. nov. 27. 01:21
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
De ez úgy van ahogy az utolsó írja
2017. nov. 27. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
kérdező, az aki azt mondta hogy 12 félév támogatott, jól mondja, ha belefér akár két diplomát is. Azt, hogy az első diploma támogatott, valamikor 2012ben eltörölték. 12 féléved van, azzal gazdálkodhatsz.
2017. nov. 27. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Második bsc-t csinálom államin, úgyhogy eléggé biztos vagyok benne, hogy nem csak az első támogatott. Annyi hogy az utolsó 2 szemesztert fizetnem kell, mert nincs annyi támogatott szemeszterem hogy a egész képzést lefedje.
2017. nov. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7 ha saját tapasztalatból beszélsz, akkor biztos úgy van! Én rengeteg helyen olvastam, hogy a második bsc már végig fizetős, kifejetetten kiemelték. Meg fogom kérdezni a tanulmányi osztályt, remélem, hogy nektek van igazatok. :)
2017. nov. 27. 11:54
 9/9 anonim ***** válasza:
Régen tényleg így volt hogy csak egy diplomát támogattak, de már évekkel ezelőtt megváltoztatták. Ez kb olyan hogy máig is azt írják itt, hogy az egyetem 5 éves a főiskola meg 3, miközben 10+ éve más a rendszer. Vannak akik régen végeztek és azt hiszik azóta is ugyanúgy működik minden. Jelen felállásban szabadon felhasználható a 12 támogatott szemeszter, úgy osztod be ahogy szeretnéd, viszont amit elhasználsz belőle már nem lehet visszakapni.
2017. nov. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!