Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jol ertelmezem ezt a nyelvi...

Jol ertelmezem ezt a nyelvi kovetelmenyeknel?

Figyelt kérdés

"Idegennyelvi követelmény:


A mesterfokozat megszerzéséhez angol, német, francia, spanyol, olasz vagy orosz nyelvből vagy nemzeti, illetve etnikai kisebbségi nyelvből egy államilag elismert középfokú (B2), komplex típusú nyelvvizsga vagy ezzel egyenértékű érettségi bizonyítvány vagy oklevél szükséges."


Lehet, hogy ez egy hulye kerdes lesz, gyogyszereszeti szakrol van szo, nem tudom ez befolyasolja e,valoszinuleg nem. Tehat a "nemzeti nyelv" alatt gondolom egy onallo nemzet nyelvet kell erteni, tehat akkor ha nekem van mondjuk svedbol (ez csak egy pelda) egy nyelvvizsgam, akkor azt is elfogadjak ugye? Egyebkent,ha igy van, akkor minek soroljak fel pluszban,hogy angol,orosz stb, miert nem csak azt irjak, hogy egy akarmilyen nyelvvizsga kiveve eszperanto vagy nem elo nyelvek, esetleg ugyis irhatnak, hogy letezo allamok nyelvvizsgai rovidebben?


De a lenyeg az,hogy elfogadjak e pl. a svedet vagy a portugalt vagy mondjuk a csehet?


2017. nov. 28. 12:02
 1/4 A kérdező kommentje:
Illetve, ha en nem itthon csinaltam a nyelvvzisgat,de az akreditacios honlapon elfogadjak azt a helyet,ahol csinaltam,akkor miutan ervenyesitik,gondolom teljesen azonos ertekuve valok azoknak az embereknek a nyelvvizsgajaval, akik itthon csinaltak?
2017. nov. 28. 12:04
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem. Nemzeti kisebbségi nyelvről van szó. Az egy magyarországi nemzeti kisebbség nyelve. Se a svéd, se a portugál, se a cseh nem az. Jó például a román, az örmény, a ruszin vagy a görög is.
2017. nov. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, erre is gondoltam, de ok nem a fentebb emlitett etnikai kisebbseghez tartoznak? Mert azt kulon megemlitik, hogy abbol is lehet nyelvvizsgat tenni, ezert gondoltam, hogy a nemzetihez mar nem ok tartoznak, mert akkor 2x emlitenek meg. "vagy nemzeti, illetve etnikai kisebbségi nyelvből "
2017. nov. 28. 14:06
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem, ők nemzetiségi kisebbségek. Etnikai kisebbség pl a romák.
2017. nov. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!