Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Moholy-Nagy Művészeti...

A Moholy-Nagy Művészeti Egyetemre van egy kicsi esélye is annak, aki nem művészetin tanul középfokon?

Figyelt kérdés
2017. dec. 4. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Van, de a MOME egy elég kényes téma a művészek körében :D
2017. dec. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És mit kell tennem, hogy ne legyen kényes? :)
2017. dec. 4. 14:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Mivel nem járok oda, nem kell szentírásnak venni a szavaimat, de ilyen körökben mozgok, illetve azért járnak oda ismerőseim.

Gondolom érdeklődsz utána, úgyhogy azt a következtetést már biztos leszűrhetted, hogy nagyon belenevelik a diákokba azt a bizonyos "MOME stílust", például az animációkon nagyon látható. Hallottam ilyet is, olyat is, de általánosságban azt mondják,elsőbbséget élvez az a személy, aki határozottabb,már-már nagy pofája van, és erős, de befogadó stílusa. Ha lány vagy, akkor meg legyél csinos. Igazából a MOME egy olyan suli, ahova kb. még a tanárok sem tudják, mi alapján vesznek fel embereket.

Tévhit, hogy azokat mindig felveszik, akik kifizetik az előkészítőt. Ha jól tudom, tavaly egy előkèszítőst sem vettek fel, és mivel nem adnak indoklást, nehéz rájönni, ha mondjuk egy nagyon egyedi, kreatív és jó rajzost miért utasítanak vissza rögtön az első fordulóban (egy iskolatársammal kétszer is megtették, pedig aztán tényleg nem szarral gurít a csaj).

De van ismerősöm, aki egy mezei gimibe járt, és első jelentkezésre felvették animációra. Én is meg akartam próbálni, de a tanárom azt mondta, ne szenvedjek azzal, hogy majd az ötödik jelentkezésre felvegyenek.

Semmi bajom amúgy az egyetemmel, sem a közössèggel, de szerintem lehetne egy kicsit fairebben művelni az egészet.

Őszintént fogalmam nincs, mit kéne tenned. Próbáld meg, ha bejössz nekik, felvesznek, ha nem, akkor meg nem kell elkeseredni, mert az nem biztos, hogy azt jelenti, hogy rosszul rajzolsz. Egyszerűen csak ilyen érthetetlen a felvételi... :D Lehet, hogy mondjuk másodszorra már felvesznek. Nem könnyű bekerülni, de nem lehetetlen. :)

2017. dec. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Egy-két mondatban és kicsit burkoltan ezt mondták nekem, valamint, hogy egy "átlagos" művésznek nehéz megélni,ezért jobb,ha elfelejtem...

Ezért is kérdeztem rá, mert jobb ilyeneket előre tudni, mint ott meglepődni, most pénteken lesz amúgy nyílt nap.

Ennyire részletes és értelmes, jól megfogalmazott válaszra nem is számítottam, őszintén örülök, hogy foglalkoztál a témával, és természetesen nagyon köszönöm Neked! Sokat segítettél. Hogy hogyan, merre tovább? Valahol majdcsak elkezdem... Köszi még egyszer

2017. dec. 4. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!