Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdasági szakon magasabb,...

Gazdasági szakon magasabb, vagy kisebb lesz a ponthatár a tavalyihoz képest? Ugye nehéz volt a töri és a matek érettségi idén, amivel be lehet jutni, viszont több is a jelentkező a fősulikra.

Figyelt kérdés

Én sajnos elszúrtam az idei érettségimet, így max 380 pontot tudok összekaparni. tavaly 385 volt a ponthatár a gazdálkodási és menedzsmenten.(BKF) Elég lesz ez idén? ahogy hallottam sokan elszúrták és nem is akkora slágerszak,mint a jog vagy turizmus, viszont 65%-kal többen jelentkeztek a suliba a tavalyihoz képest.

Mit gondoltok, van esélyem még?


2010. jún. 2. 15:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Esélyed van, de nagyon necces.

Egyrészt a matek tényleg nehezebb volt, de a töri ugyanolyan gagyi volt, mint mindig. És nem is csak törivel lehet menni..

Viszont a 65%-kal több jelentkező, az azért iszonyat sok..

Viszont kezdenek megfogyatkozni az olyan emberek, akik még emelt szintű 100%-os nyelvi érettségit kaptak a nyelvvizsgájukért.

2010. jún. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ugye az nem azt jelenti,hogy az én szakomra jelentkeztek ennyien, mert a Bkf üzleti főiskola mellett elég erős kommunikációból is,hátha sok médiás jelentkezett, a gazdasági szakok nem olyan menők..

el sem tudom képzelni,hogy mi lesz velem ha nem vesznek fel gazdálkodási és m.re, ahol 388 volt tavaly, nemzetközi gazdálkodás 385, vagy gazd.és menedzsment angolul, ahova nem számítják bele a nyelvvizsgád, és 365. :(

rossz helyzet :(

2010. jún. 2. 15:35
 3/11 anonim ***** válasza:
Felvi.hu-n meg tudod nézni szakonként, hogy melyik évben hányan jelentkeztek:)
2010. jún. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Honnan lenne 65%-kal több jelentkező?
2010. jún. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mindenkinek uo. nehéz volt és sokan elszúrták még rajtad küvül, úgyhogy ez még nem jelent semmit.
2010. jún. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
valahol olvastam,hogy 65%kal nőtt az ide jelentkezők aránya. és most látom h 6000-en jelentkeztek ide, és 5200an államira, érdekes lesz 5200 ember közül betölteni azt a pár 100 helyet :S
2010. jún. 2. 22:06
 7/11 anonim ***** válasza:
A BKF-re gazdálkodási és menedzsmentre idén 771-en jelentkeztek, 140-en első helyen. Mindjárt nem 6000. :)
2010. jún. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
igen, végül én is megnéztem. és adott egy kis erőt, mert elvileg 25<262 embert vesznek fel, csak félek, hogy ez azt jelenti ,hogy 100 embert államira, meg 150-et fizetősre, és kész, én meg csak államira mehetek :S a 100 legjobba meg nehéz benne lenni,ilyen xar pontszámokkal :S v te már túl vagy ezeken? h látod a helyzetet?
2010. jún. 4. 21:08
 9/11 anonim ***** válasza:
Hogy érted, hogy túl vagyok ezeken? Én is most érettségizem, ha erre gondolsz. Vagy mire?
2010. jún. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
csak gondoltam már leérettségiztél,hogy ilyen pozitívan gondolkodsz :D
2010. jún. 5. 00:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!