Melyik szak nehezebb, a gyógypedagógia vagy a pszichológia?

Figyelt kérdés
És melyik szakon kb. mennyi szóbeli vizsga van? Írásbeli vagy szóbeli van több?

2017. dec. 15. 19:26
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Juj... ilyen hozzáállással ne vágj bele egyikbe sem!
2017. dec. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
11%
Régebben a gyógypedagógia fóiskolai szintű képzés volt 3-4 évvel, a pszichológus szak 5 éves egyetemi képzést jelentett. Hogy most miként van, azt nem tudom. Azt tudom, hogy egy gyógypedagógus asszony otthon az egész családját gyogyósként kezeli.
2017. dec. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

Attól függ, hogy milyen szempontok szerint határozzuk meg a "nehezebbet". Pszichológiára nehezebb bekerülni, nagyobb a túljelentkezés, magasabb a ponthatár. Pszichológia képzés sokkal hosszabb, mire szakképesítést szerzel meg módszerspecifikus képzéseket, addigra már évek óta dolgozik teljes jogosultságában a gyógypedagógus. De hogy elvégezni konkrétan magát az egyetemi részt... Az szerintem nagyon relatív. A kettő között sok az átfedés, mindkettő segítő szakma, és mindkettőnél nagy felelősséged van, nagy tudást kell elsajátítani mind elméleti, mind gyakorlati vonalon.


De ha az alapján akarsz dönteni, hogy melyik szakon mennyi szóbeli vizsga van... Akkor aztán se gyógypedagógusnak, se pszichológusnak ne menj. Inkább az alapján válassz, hogy mivel akarsz pontosan foglalkozni!

2017. dec. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát attól függ hogy milyen irányba szeretnél elmenni. Gyógyped.-en tanulsz sok pszichológiát, de ezen kívül még sok anatómiát és pedagógiát is. Ez sok területet érint.
2018. jan. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
84%
A pszichológia szakba nem igazán látok bele. Én gyógypedagógus hallgató vagyok. Eddig nem volt lehetetlen teljesíteni, kellő motivációval és egy kis tanulással szép eredményeket értem el. Szóbeli vizsga eddig nem sok volt, de mindkettő egy olyan hivatás ahol elég fontos a beszéd, így ha félsz tőle keresgess más irányba is szerintem.
2018. jan. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!