Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki SOTE GYTK-ra jár az első...

Aki SOTE GYTK-ra jár az első évben mit tapasztalt mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

2017. dec. 19. 17:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem oda járok, ha jól sejtem és ez a gyógyszerész kar, akkor nem csak az első év, de egész végig rengeteget kell tanulni. Egyik ismerősöm oda jár, idén van 3. éve hogy nyomja, és azt mondja minden év piszok nehéz. Rengeteget tanul, kis túlzással szinte minden szabadidejét rááldozza. Valamint mintha egy ilyen is a fülembe jutott volna, hogy ha egy tárgyat buksz, akkor évismétlés van.

Ezeket kezeld úgy, hogy én is csak hallottam innen onnan, de remélem azért segítettem, ja és nem a kedved akarom elmenni! Nem csak a sote ilyen, hanem a jónevű egyetemek többsége mind hatalmas szívás/szivatás. Persze szerintem a top3 legnehezebb egyetemben azért benne van a sote.

2017. dec. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én elsőéves vagyok éppen, nem mondanám könnyűnek. Olyan 150-en indultunk évismétlőkkel együtt idén, ebből tudtommal 120 körüli hallgató ért el az első vizsgaidőszakig, közülük is soknak már évet kell ismételnie, mert nem lett meg a kémia évfolyam zh-juk (ez a leggyakoribb ok évismétlésre). Az általános kémia a legnehezebb tantárgy első félévben, nehezíti, hogy 2 különböző előadást és egy labort foglal magában a tárgy. Félév közben van 3 zh és év végén egy évfolyam zh, amin az egyik előadás egész féléves anyagát, valamint a laborgyakorlatok anyagát (rengeteg számolás, reakcióegyenletek) kérik számon. Ahhoz, hogy meglegyen a féléved, tehát vizsgázhass, meg kell lennie az átlagodnak (a zh-idból) 2,0-nak, és az évfolyam zh nem lehet 1-es. A kémia vizsga megint egy külön dolog, az is pokolian nehéz(nek tűnik nekem, de még nem vizsgáztam ebből :D ).

Kémián kívül nehéz tárgy a biofizika, a sejtbiológia és a matek. Véleményem szerint azonban a biológia nagyon jól megtanulható, ahhoz le kell ülni és megtanulni az anyagot, ez majdnem csak szorgalom kérdése. A matekon sem lehet elvérezni, ha valaki rendszeresen (legalább heti szinten) készül rá, és nem rest megtanulni és begyakorolni az új anyagot, közben ismételni a régit. A biofizika azért nehéz, mert a tárgyfelelős előadó nagyon nem magyaráz érthetően, a könyv egy részét is ő írta, és sajnos elég össze-visszák azok a fejezetek. Ettől függetlenül egy kis ésszel meg lehet tanulni azt is, és ha kapsz egy jó gyakorlatvezetőt, kompenzálja az előadót. Nagyon logikus tárgy, de tényleg nehéz, és ez is heti rendszeres készülést igényel. Ezen a 3 tárgyon is hasalnak emberek minden évben, de ők általában olyanok, akiknek a kémia sem lett meg.


Elvileg nem ez a legnehezebb év, hanem a harmadik, de itt 99%-ban eldől, kiből lesz egyszer gyógyszerész és kiből nem. Azaz nekem ezt mondták, személyes tapasztalatom csak az első szemeszterről van. :)


Annyit tudok még nyilatkozni, hogy az jöjjön csak ide, aki gyógyszerész szeretne lenni. Orvosi után b verziónak nem a GYTK a legjobb döntés, teljesen más, majdnem minden tekintetben, és a legtöbben, akik eredetileg orvosok akartak lenni, abbahagyják a GYTK-t és újrafelvételiznek. Van kivétel, de nem annyira sok.

2017. dec. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Első nehéz, ha jó kémiai alapod van. Az általános és szervetlen nagyjából erről szól, ha az alapokat erted, a többit is érteni fogod/meg tudod tanulni.

Ha nem vagy nagy fizikas (én se voltam), az se gond, vannak dolgok amiket lehet belőle érteni, van amit nem de magolni lehet.

Ha a matekkal se vagy jóba, az sem gond, egy szót sem értettem de kellő türelemmel megoldható :D

A biológia érdekes is, illetve érteni nem annyira kell, de szorgalom kell hozza mindenképp.

A többi tárgy az első félévben semmi.


A masodev kicsit könnyebb. Bár ott a szerves kémia, ami szerintem kifejezetten nehezen felfogható, és az oktatása sem valami jó. De erre is a szorgalom és a türelem, valamennyi észszeruseg megoldás lehet.

Az Analitika szerintem kifejezetten kellemes. Ezenkívül a többi kémia tanulható. Érthető is.


A harmadev eleje nem annyira vészes, viszonylag érdekesebb tárgyak. Elettan nagyon érdekes, viszont ez tényleg heti felkészülést igényel. Gyogykem közepesen nehéz, ha már eddig el jutsz szerintem van egy átfogóbb kémiai gondolkodasod, amivel már nemcsak tapogatozol a sötétben. Ezenkívül a novenyes tárgyak jól tanulhatok.


Harmadev második fele húzósabb, aki félév közben semmit nem csinál, jó eséllyel kihullik vizsgaidoszakban (nagyrészt elettan szigorlat).


Negyedév eleje: eddigi legnehezebb felevem. Hatastan: nagyon sok az anyag, de tényleg ezzel fogsz foglalkozni. Ott a drogismeret ami szinten elég sok, gyogykem is sok. Illetve laborrol laborra készülni kell. Kvázi élni nincs időd. Heti 3 zh körülbelül. Nagyon kell hajtani.


Én jelenleg itt jarok. Azt mondjak ettől rosszabb már nem lehet, de összeségében azt mondanám, hogy sokat kell szenvedni. Fontos a kitartás, és nem elég, ha valaki csak szorgalmas (vagyis inkább kevésbé elég, jó jegyekre nem igazán)..


De azt mondom, ha ez a vágyad, gyere mindenképp, hátha meg is szereted!


Remelem tudtam segíteni :)

2018. jan. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kösz
2018. szept. 3. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!