Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hegesztőnek szeretnék tanulni,...

Hegesztőnek szeretnék tanulni, tapasztalaitok?

Figyelt kérdés
Mit tanultatok az elején, inkább elmélet vagy gyakorlat közponú volt ? OKJ-n is el lehet később vele helyezkedni ?

2017. dec. 20. 10:38
 1/3 anonim válasza:

Ha már a hegesztést választod szakmádként, ne állj meg a képzés végén Folytasd amíg minősítést nem szerzel.

Egyébként elméleti és gyakorlati kb. egyenlő óraszámban van. Kezdetben az elméletet sajátítsd el tökéletesen, utána a gyakorlatot. A gyakorlatot-ha van mód rá otthon, valamelyik cégnél-nem siettetve a műveleteket- végezd.

Ne szégyelld, ha nem értesz valamit, kérdezz az oktatótól, tanártól!

2017. dec. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hasznos volt !
2017. dec. 23. 15:36
 3/3 anonim válasza:

Én lányként kezdtem bele a hegesztő szakmába, teljesen jó, tetszik, tudom-tudom, nem lány szakma..


Mindegy, lényeg, hogy nekünk 9.ben volt hétfőn 7óra gyakszink, kedden 4, utána elmélet. Volt minden tantárgyunk, Matek, Magyar, Angol/Német, Fizika, Kémia, Földrajz stbstb, (ez szerintem mindenhol máshogyan van) de persze volt szakmaink is.

9. osztály suli után, volt 4hét nyári gyakorlatunk, ez gyakorlati helytől függ megint. Nekem sikerült azok közé bejutnom, akik külső cégnél, illetve a suliban vannak gyakorlaton.

10. osztályban egy hét elmélet, legtöbb nap 8 óra, 4 szakmaival, majd egy hét gyakorlat, 2nap a gyárban, 3 nap a suli tanműhelyben. Nyáron majd megint 4 hét gyakorlat, de akkor nem a cég tanműhelyében leszünk, hanem a gyár különböző részein.


Kb ennyi a saját tapasztalataimról, bármi kérdésed van, nyugodtan.

2018. jan. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!