Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ismertek olyat, aki 2 egyeteme...

Ismertek olyat, aki 2 egyetemet is otthagyott a vége előtt?

Figyelt kérdés
A második sulival járok úgy, hogy kiabrándultam és teljesen feleslegesnek érzem. Van munkám ami jól fizet, tanulok mást is. Csak ez a felsőoktatás nem az én világom. Már a második sulimat hagynám ott, nem sokkal a vége előtt. Komolyan elgondolkodtam, hogy van-e más is így? Mit szólt a környezeted hozzá?
2017. dec. 20. 11:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem van egy barátnőm, aki sokadik próbálkozásra találta meg az útját. Először elkezdett egy egyetemi szakot, de pár félév után otthagyta, inkább elkezdett egy OKJ-t, de azt sem fejezte be, végül kitalálta, hogy fogorvosira megy, újra kellett érettségiznie, és itt végre jól érzi magát. Még nem végzett, de kétlem, hogy ezt ott hagyná.

Ez a sztori sajnos nem annyira hasonlít a tiédre, neki nincs munkája, más végzettsége, ő az érettségi utáni útkeresése során hagyott ott több képzést is. A családja támogatta őt, a barátai is. Én inkább sajnáltam, mert látszott rajta a kétségbeesés, hogy nem találja a helyét, nem tudja, mihez kezdjen, mit végezzen el, és félt, hogy kifut az időből is.


Ha te úgy érzed, nem a te világod a felsőoktatás úgy általában, akkor felesleges erőltetni. Van munkád, mást is tanulsz, miért küzdesz már másodjára? Mi motivál?

2017. dec. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha ez megnyugtat én is érettségi utáni pályaválasztási káoszban vagyok, 1 év után egy OKJ-t otthagytam, elkezdtem egy féléves tanfolyamot amit végig fogok csinálni, mert ezt nem hagynám veszni semmi pénzért, de ráeszméltem, hogy ez se teljesen az én utam pedig nagyon oda vagyok érte, (időközben meg sok stressz és szenvedésen mentem át, ami a karrieremet illeti, így nem volt könnyű kilábalni a dolgokból, mert kihatással is volt az egészségemre, de erőt vettem magamon és elhatároztam, hogy véghez viszem, amit csak tudok és küzdeni fogok minden célomért), aztán tervek szerint inkább visszatérek az eredeti szakmámhoz és befejezem az utolsó évet egy másik iskolában, szóval egyet se félj, minden csak idők kérdése.
2017. dec. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!