Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Levelező képzések mennyire...

Levelező képzések mennyire rugalmasak?

Figyelt kérdés

Eredetileg távoktatásban szerettem volna továbbtanulni, de sajnos nincs egyetlen olyan szak sem ami a nyelvekkel lenne kapcsolatos. Mivel jövőre külföldre megyek, ezért fontos lenne számomra a rugalmasság, ezért is lett volna jó a távoktatás. Így került tervbe a levelező. Levelezőn rengeteg nyelvi szak elérhető viszont konkrétan nem tudom, hogy ezek mennyire rugalmasak. A legtöbb levelezőszakon heti szinten meg kell jelenni, ezeket mennyire tartják be szigorúan? Ha csak havonta, kéthavonta jelenünk meg, de interneten keresztül folyamatosan tartjuk a kapcsolatot az mennyire kivitelezhető ill. megengedett?


Nyilván ez egyetem, kar és szakfüggő is, de általánosságban érdekelne a tapasztalatotok.


Előre is köszi a segítséget.



2017. dec. 23. 14:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Ahogy írtad, egyetem, kar és szakfüggő.


Azonban arról ne is álmodozz, hogy te csak 2 havonta jelensz meg egy alkalomra.

Ugyanúgy van gyakorlat és előadás is.

Vannak, akik még előadáson is íratnak jelenlétit.. nemhogy gyakorlaton, ahol ugye kötelező is.

Ha nem vagy ott, nem kapsz aláírást.

Lehet játszani a hiányzásokkal, de hogy havonta 1 vagy 2 havonta 1 alkalommal menj be az kizárt.


Olyan meg, hogy az "interneten" tartjuk a kapcsolatot nem létezik a magyar felsőoktatásban.

Ő elküldi/feltölti az anyagot és ha problémád van, akkor ott a fogadóóra. Neten keresztül talán 1000-ből 1 tanár foglalkozik veled érdemben.

2017. dec. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a segítséget. Akkor valószínűleg elvégzek egy gazdasági szakot és utána szaktolmácsnak specializálódom.
2017. dec. 23. 15:43
 3/3 anonim ***** válasza:
Az, hogy csak 2 havonta jársz be, nemcsak a nyelvszakoknál lesz gond. Ezt Mo.-on nem fogod tudni megvalósítani. Ahogy az előző is írta.
2017. dec. 24. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!