Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A műszaki menedzser szakot...

A műszaki menedzser szakot megéri elvégezn? BME vagy ELTE, vagy esetleg más?

Figyelt kérdés

2017. dec. 28. 22:15
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Attól függ, mik a céljaid és a lehetőségeid. Keress rá itt GYK-n elég sok kérdés született erről, igencsak szélsőséges válaszokkal.
2017. dec. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
27%
A műszaki menedzser egyike az olyan képzéseknek, ahol szaktudást nem szerzel csak diplomát. Semmihez nem fogsz érteni ezzel a végzettséggel és semmilyen értelmes pozíciót nem tudsz vele betölteni.
2017. dec. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Utolsóra reflektálva: LOL.


ÓE-n végeztem műszaki menedzsert. Én spec most külföldön, top200-as egyetemen csinálok logisztika MSc-t, de sok sok csoporttársam elment dolgozni. Olyan kis cégekhez, mint Bosch, Audi, Mercedes, Lidl, T-Systems, Suzuki, Alpine, GE, stb... olyan kis munkakörökben, mint SQA mérnök, marketinges, HR, projekt menedzser, IT consultant, QMS koordinátor, minőségellenőr, innovációs projekt menedzser, vagy csak szimplán sales-es.

Ja igen, Budapest s környéke, nettó 180-320e +caffeteria az első 2 évben.


Szóval igen, semmi értelmes pozícióban nem tudsz elhelyezkedni vele, és mekiben dolgozol majd 120ért (sarcasm).


ELTE-n nem tudom van-e, de amit tudok, hogy a BME-s műmen kifejezetten nehéz (mutattam több BME-n mérnöknek tanuló ismerősnek -jármű, gépész, stb- az adott tárgyak követelményeit, s volt, hogy egyes részeken csak pislogtak, hogy erre nekik még 1 alapozó tárgyuk lenne).

ÓE-n mondjuk borzalmasan könnyű a képzés, emiatt sok olyan van ott, akiknek nem kéne, mert szimplán buták, s kár értük az egyetem, s sajnos a tanárok egy része is alkalmatlan oktatásra, vagy nem szabadna oktatnia (pl miszter "már 4 céget csődbe vittem, de menedzsmentet oktatok" bácsi), de összességében nem gáz, sőt. Ha már egyetem alatt elmész gyakornoknak (itt jó a német tudás, mert pl Bosch és Telekom/T-Systems rengeteg embert elfoglaltat, csak a német az preferált angollal szemben), simán találsz melót, s akkor már nettó 250 fölött tervezheted bp-i munkavégzés esetén.


Én 1 hónap munkakeresés után helyezkedtem el mint marketinges, ahol addig dolgoztam, amíg fel nem vettek külföldre tanulni :)



Szóval ja, megéri, s manapság már csak a gépészek fújnak a képzésre (ÓE-n is ez volt, hogy a villamosmérnök tanárok üdvözölték ezt a képzést, mert legalább így van valaki köztük és a gazdaságisok között, nem beszélnek el egymás mellett, míg a gépészes tanárok azt mondták, hogy "a maguk képzése felesleges, és a mekibe fogják végezni, mert maguk nem műszakiak, és semmihez sem értenek" :)) nem lett igazuk :D)

2017. dec. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Megéri, de nézőpont kérdése: Kifizetődőbb, mint végig***ni egy MSc. villamosmérnök képzést pl. a MŰegyetemen, majd tisztában lenni azzal, hogy a valóban nem túl szilárd alapokon álló és hiányos ismeretekkel rendelkező műszaki menáger kollégáknak sokszor magasabb pozíciókban kevesebb hosszú távú felelősséggel több lóvé landol havonta a bankszámlájukon. Aztán, hogy hosszú távon mi éri meg nem tudni, mert önmagában a pénz nem boldogít. Van aki előbb, van aki utóbb jön rá erre. Szóval, ha boldog szeretnél lenni, akkor olyan szakmát válassz, ami érdekel. Az csak egy lőzung, hogy egy mérnöki képzés ma annyira mély ismereteket ad, hogy azzal el önmagában el lehet boldogulni. Esetleg szemléletet. De ez csak egy vélemény.
2018. jan. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, mint, ahogy az egyik előttem szóló is írta elég szélsőségesek a válaszok erről a szakról, de ne ezek befolyásoljanak. Neked kell eldönteni, hogy lenne-e kedved ehhez a szakhoz. A BME-t eléggé dicsérik. Én most annak tanulok, ha esetleg érdekel a szak szívesen elmondom milyen, igaz vidéki egyetemen tanulom.


Annyit fűznék még hozzá, hogy sokan lenézik ezt a szakot igen, sajnos. Én is tapasztaltam itt, mielőtt felvételi előtt álltam és még is odamentem. Azóta sem bántam meg. Szerencsére az előttem végzők példa arra, hogy igen is jól lehet boldogulni vele és széles választék van a tovább tanulás szempontjából. Én mindig úgy voltam, hogy, aki nem erre a szakra jár nem tudja, hogy milyen. Most mondhatják, hogy ilyen meg olyan, de senki nem lát bele.Nem azért ajánlom, mert odajárok, hanem azért, mert tényleg érdekes és két területről is kapsz tudást.


Ha érdekel nyugodtan írhatsz. Leírom milyen és majd eldöntöd, hogy érdekel-e vagy sem ;)

2018. jan. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!