Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy lehet elrontani a középis...

Hogy lehet elrontani a középiskolai felvételit?

Figyelt kérdés
8.-os tanuló vagyok. Elég felkészültnek érzem magamat a felvételire, de látom, hogy minden évben az van, hogy milyen nehéz volt, meg mennyire elrontotta mindenki. Mit csináljak, hogy ne rontsam el? Mit szoktak ott hibázni a tanulók? Előre is köszönöm a válaszokat mindenkitől.

2017. dec. 29. 17:17
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
jah..és én inkább az a matekos gondolkozású vagyok, amikor gyakorlok, akkor az szokott jobban menni, de nézem, hogy a matekra szokta panaszkodni
2017. dec. 29. 17:19
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem a stressz vett el legalább 20 pontot, mert nagyon izgultam, pedig simán meg tudtam volna csinálni.
2017. dec. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen..igen..értem, de mégis milyen érzés ez, vagy hol lehet a stressz miatt hibázni, illetve hogy lehet elkerülni az ilyen felesleges hibákat?
2017. dec. 29. 17:29
 4/13 A kérdező kommentje:
Amúgy neked hány pontod lett, és mikor írtad?
2017. dec. 29. 17:29
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb, hogy bízz magadban, és hogy ne dőlj be az ijesztgetésnek. Velem kémia emelt után volt, hogy másfél óra alatt végeztem a négy helyett, és egész délután azt hittem, hogy elrontottam valamit, mert attól volt hangos az internet, hogy ekkora szivatós feladatsort még soha nem állítottak össze meg ilyesmik. :D Másnap kiderült, hogy teljesen jó lett, pedig előzetesen én is ilyesmiktől paráztam.


A mi felvételinket közepes nehézségűnek mondták, ha jól emlékszem, és én is olyasminek éreztem, de tudom, hogy minden évben megy miatta a kiakadás. Vigyél magaddal vizet, cukrot, és azzal indítsd, hogy átlapozod a feladatsort. Nem muszáj sorban haladni, nekem az évek során az vált be, hogy mindig azzal a feladattal kezdek, amit a legkönnyebbnek/legszimpatikusabbnak érzek első látásra, és úgy haladok tovább.


Mivel ez az első komoly megmérettetésed, szerintem érthető, hogy aggódsz, de semmi szükséged rá. Valószínűleg nagyjából olyan pontokat fogsz írni, mint amilyenek a gyakorlásaid lettek, még ha ott helyben máshogyan is érzed. :)

2017. dec. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Am 6.-ban már megpróbáltam a felvételit, szóval elvileg tudnom kellene, hogy milyen érzés, de mégsem tudom. Akkor valahogy nem vettem elég komolyan, és csak annyira emlékszeme, hogy elmentem, megírtam és hazajöttem. A magyart akkor nagyon elrontottam, a matek viszont jól ment, de így mégsem volt semmi esélyem. Most az magyar is jobban megy, és komolyabban is veszem, szóval bízok benne, hogy jól fog sikerülni. :) Am akinek van még tapasztalata, azt kérem, hogy írja le.
2017. dec. 29. 19:03
 7/13 anonim ***** válasza:
14%
Én másnaposan mentem be, de szerencsémre így is 73 pontos lett.
2017. dec. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

en is 8.-os vagyok en is iden irom meg en is izgulok ahogy mindenki, amugy tok mindegy hogy nehez-e vagy nem mert ha nehezebb akkor kevesebben tudjak jol megoldani a feladatokat

ha keszulsz ra akkor nem nehez, mind a 2 teszt ugy van altalaba megcsinalva hogy fokozatosan nehezednek a feladatok, de jusson ido az utolso parra is mert azok altalaba tobbet ernek, a szoveges feladatok, a fogalmazas es a szovegertesre gondolok, de a konnyebbekkel kezd mert akkor erezni fogod hogy nem is olyan nehezek es belejossz

2017. dec. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Mikor én felvételiztem (2010), akkor a matek mintha nehezebb lett volna, a magyar pedig semmi extra. Összesen, azt hiszem, 75 pontom lett.

A legnagyobb hiba, amit elkövethetsz, hogy nem olvasod el figyelmesen a feladatokat és nem a kérdésre válaszolsz, vagy nem úgy oldod meg a feladatot, ahogyan azt elvárják. Ezen felül nem nézed át, érthetetlenül fogalmazol, túl izgulod, rosszul osztod be az idődet... stb.

2017. dec. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Sokan kicsúsznak az időből, utána meg kapkodnak. Nagyon kevés a 45 perc.
2017. dec. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!