Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szociológiát, pszichológiát...

Szociológiát, pszichológiát vagy közgazdaságtant kéne választanom?

Figyelt kérdés
Érdekelnek a dolgok okainak és következményeinek meghatározása, folyamatok elemezése.De nem szeretnék pszichológus lenni, aki csak beszélget, nem szeretnék közgazdász lenni, mert szeretem a matekot de nem akarok jövedelem adókat és ilyesmiket számolni egész nap, szociológusként pedig nem szeretnék szociális munkákat vállalni.

2017. dec. 30. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:
26%
Ha dolgozni is akarsz a végzettségeddel, akkor közgáz. De ne ilyen kereskedelem és marketing fele kamu közgáz szakokra menj.
2017. dec. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%

Egyikről sem tudsz semmit...

Egyik pszichológus sem csak beszélget...

Szereted a matekod? Közgáz? :D

Ha megy és szereted a matekot, akkor van a közgáznál sokkal jobb alternatíva.

Jövedelmet és adókat "stb-t", pedig legjobban a számvitelesek számolnak.alkalmazott közgazdaságtan!


:D

Válassz olyat, amit szeretsz...

Megy a matek? Nem akarsz beszélgetni? Emberekkel foglalkozni?


Mérnök, matematikus, programtervező.. voálá

2017. dec. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Estádio de Felchút ***** válasza:
71%

A szociológus nem szociális munkás :) Tudod, a balneológus sem bálnákat gyógyít, és a villamosmérnök sem villamosokat mér.

A közgazdaságtan két részre válik szét, klasszikus közgazdaságtanra és üzleti tudományokra. Ezer és egy területe van, nézz utána, mi mivel foglalkozik.

Ja, és a pszichológiának is sok területe van, ez a "pszichológus beszélget" ez annyira igaz, mint hogy az "orvos műt".

2017. dec. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik rosszul fejeztem ki magam. Tudom, hogy a pszichológus nem csak beszélget, úgy gondoltam nem azt szeretném, ha rendelnem kéne, hanem kutatni vagy felméréseket, tanulmányokat végezni, csak nem tudom, van e rá kereslet és munkalehetőség. Tudom, hogy milyen szakok vannak közgazdaságtanból, de félek, hogy egy ilyen diplomával nehezen találnék olyan munkát, amiben a gazdasági folyamatokat elemezhetném. Tudom, hogy a szociológusok nem feltétlenül szociális munkások, de lehetnek azok, és arra mindig van kereslet, de én itt is inkább kutatni és elemezni szeretnék, csak a kérdés megint az, tudnék e olyan munkát találni ezzel a diplomával, amiben ezt csinálhatom.
2017. dec. 31. 01:06
 5/5 anonim ***** válasza:
67%
Szocilológián TANULSZ ÉS ELEMZEL, amit elvileg te is szeretnél, amiről te beszélsz az a szocmunkás szak, s a kettőnek nem sok köze van egymáshoz. Inkább ne is menj ilyen szakra pls, mert fingod sincs róla, hogy mit csinál egy szociológus, mondjuk ahogy elnézem a pszichológiával se nagyon vagy tisztában.
2018. jan. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!