Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Számomra lehetséges a levelező...

Számomra lehetséges a levelezőn való diploma megszerzése?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok állandó munkahellyel rendelkezem. Középszintű érettségit tettem 2010-ben : Történelem 3-as, Matematika 2-es, Magyar nyelv és irodalom 3-as, Angol 2-es, Biológia 2-es. Utána pedig érettségire épülő Vendéglős szakon tanultam tovább ahol egy Vendéglátó eladót és egy Étkezdés szakvégzettséget kaptam 65-63%-s eredménnyel 2012-ben. Szeretnék levelezőn tanulni és diplomát szerezni. Mik a lehetőségeim ha egyáltalán vannak ilyen gyenge érettségi eredménnyel.

2017. dec. 31. 01:04
 1/3 anonim ***** válasza:

felvi.hu honlapon nézz körben, hogy ezzel az eredménnyel hova vehetnek fel. Pontszámítóval ki tudod számolni, hogy hány pontod van és ennek alapján tudsz helyet nézni. Levelezőn általában kevesebb aponthatár. Februárig ugyanitt tudsz is jelentkezni de esteleg ha nincs elég pontod még csinálhatsz egy tantárgyból egy új érettségit (tudtommal lehet még jelentkezni érettségire) vagy ha azt nem egy nyelvizsgát csinálhatsz (elég csak júliusban feltölteni szóval addig van időd) ami szintén plusz pont.

Itt minden lényeges infót megtalálsz (elmúl évek ponthatárai, felvételi menete, pontszámítás stb.): [link]

2017. dec. 31. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mindenféleképpen érettségizz le újra a választott szakhoz tartozó tárgyakból, meg persze 1-2 nyelvvizsga se jön rosszul, bár levelezőn ált. alacsonyabb a ponthatár.
2017. dec. 31. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Először is azt kéne tisztázni, hogy milyen irányba szeretnél elmozdulni.

Ezután jöhet az a kérdés, hogy állami vagy önköltséges is belefér. (Nem csak az anyagiak miatt, jövőbeli célok miatt is)


Végül lehet számolgatni.

Nem ugyanannyi pont kell egy programtervező informatikushoz, mint egy orvosihoz vagy egy közgazdasági szakkhoz. :)

2017. dec. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!