Mit tehetek, ha egyetemi (írásbeli) vizsgán olyat kérdeznek, ami nem szerepelt sem az előadáson, sem a kötelező irodalomban?

Figyelt kérdés
Előadás anyagát megkaptuk ppt-ben, a köt.irodalom megvan pdf-ben.

2017. dec. 31. 11:45
 1/6 anonim ***** válasza:
26%
Semmit, akkor az szóban hangzott el az előadáson, vagy minimális önálló gondolatot igényelt.
2017. dec. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Fogalom meghatározásához nem logika kell, főleg nem jogi tárgyból.
2017. dec. 31. 12:34
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
Először is kérdezd meg az előadót, hogy pontosan hol is van ez leírva. Ha zavarosan válaszol, akkor panaszold be, ha múlik rajta vmi.
2017. dec. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy megkaptad ppt-ben és abban nem volt benne nem azt jelenti, hogy nem is mondta el előadáson. Bepanaszolhatod de szerintem te fosz rosszabul járni.
2018. jan. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Na ne hülyéskedj...:D Nálunk a tárgyak 90%-ához kevés a diasor. Sőt, a kötelező is. Volt olyan tárgy, ahol konkrétan egy vázlatpontos vackot kaptunk meg egy elavult kötelezőt. A prof 250 oldalnyi anyagot hadart el az órán (jegyzeteltem, onnan tudom) A tanárok azért vannak, azért kapják a fizetésüket jobb esetben, hogy a saját tudásukat (is) átadják, ne csak felolvassanak. A szakirodalmi ismeretek alapként szolgálnak, ezért nem igazán lehet kikerülni, de ahhoz még hozzájönnek az új eredmények és kevés helyen fellelhető ismeretek. Okkal lesztek ti a szakemberek.


Nem találkoztam még olyannal és életemben nem is hallottam olyanról, hogy a tanár nem mondott legalább annyit egy anyagrészre, hogy "ezt majd otthon megnézik/erre majd rákeresnek, mert könnyen érthető". Nyilván van olyan (gyakorlati feladatoknál, értelmezési feladatoknál, számolásnál stb) ahol alkalmazni kell a tudást és nem volt pontosan olyan feladat előtte (csak olyan típusú), de ahhoz is megvan az eszköztárad, ha nem sz*rtad el a szorgalmi időszakot.


Kezd kicsit fárasztó lenni (most ne vedd magadra) hogy itt a topikban is olyanok nyivákolnak meg mondanak a szakokról ostobaságokat és rémhíreket, akik édesdeden aludtak, mikor előadásra kellett volna járni. Nem tudok arra mit mondani, aki másokon élősködve meg utólag jegyzetet szerezve akar vizsgázni jelesre. Lehet úgy is, de nem kell akkor sem csodálkozni, ha pár tárgyból érnek majd meglepetések.

2018. jan. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mit tehetsz? Ha ennek ellenére megvan az elégséges örülsz nagyon-nagyon..és készülsz a következő vizsgádra....ha még sincs meg akkor előbányászod valahonnan a meglepi kérdést megtanulod + átismétled az eddig tanultakat és elmész ismét megpróbálni az írásbelit és reménykedsz, hogy sikerül a vizsgád!


Ennyit tehetsz!

2018. jan. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!