Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemre milyen feltételekkel...

Egyetemre milyen feltételekkel lehet bejutni?

Figyelt kérdés
Minden részlet érdekelne. Mik alapján lehet bejutni, hány éves korig lehet bejutni, hogyan lehet bejutni, ha valaki már bizonyos ideje nem tanuló stb.

2017. dec. 31. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

felvi.hu oldalon le van írva minden.

Egy pontrendszer alapján lehet bejutni, életkori határ nincs.

2017. dec. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2017. dec. 31. 20:58
 3/7 anonim ***** válasza:
6%
csak segíteni akartam...
2017. dec. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 meszike91 ***** válasza:
94%
Ez ugye attól függ melyik egyetem melyik szakára. Érettségi kell hozzá, az alapján is kapod a pontokat. A felvin van pontszámító kalkulátor is.
2017. dec. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg a felvi.hu-t böngészd. Érettségi eredmények és középiskolai jegyek (az utolsó két év) számítanak.


99 éves koráig bárki jelentkezhet, akinek van érettségije. :)

2017. dec. 31. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
De ahogy nézem az alapképzésekre már csak emelt érettségivel lehet jelentkezni, tehát kötelező min. egy tantárgyból, hogy legyen emelt szintű érettségid?
2018. jan. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem kötelező minden szakra emelt érettségi. Pl. én csecsemő- és kisgyermeknevelő szakra jelentkezek majd, és ehhez nem kell emelt. De az igaz, hogy a legtöbb szakra kell emelt.
2018. jan. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!