Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetem vagy állás...

Milyen egyetem vagy állás illene hozzám ezek alapján? 17/L

Figyelt kérdés

Már nagyon sok tesztet kitöltöttem a témában, de eddig egyik felajánlott sem győzött meg igazán. Kicsit leírom magam meg az érdeklődési köröm, nagyon megköszönném, ha valaki tudna valamit a figyelmembe ajánlani.


17 éves lány vagyok. Ami igazán érdekel az az emberek, emberismeret, egyéniség fejlesztése, ilyenek. Azt mondjàk jó a beszédkészségem, a kreativitásom és van írói vénám. Kortól, nemtől függetlenül szeretek másokkal foglalkozni. Nyitott vagyok a természet csodáira, tőlem telhetően óvom az àllatokat s növényeket. Azt sem tartom kizártnak hogy ezzel kapcsolatosan haladjak tovább.

Kedvenc tantárgyam az irodalom és a töri. De remeklek az infóban, angolban és a németben is. Viszonylag neves gimnáziumba járok, 4,7 körüli átlagaim szoktak lenni, most 11. osztályos vagyok.


Igazából a továbbtanulásom nem helyhez kötött, mennek az idegennyelvek és nem tartom kizártnak (sőt!) hogy külföldre menjek egyetemre.


Dióhéjban ennyit magamról és az érdeklődési körömről. Egy év múlva választanom kell, és kicsit be vagyok pánikolva, nagyon tanácstalan vagyok. Nézegettem néhány egyetemet, de nem igazán találtam magamnak valót.

Jaj és még a fakultációim: magyar, töri


Tènyleg nagyon megköszönnék minden segítséget!


2018. jan. 2. 19:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Pszichológia?
2018. jan. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
21%

A korodbeli lányok 90%-ra illik amit írsz. A szokásos humán büfészakokat tudjuk ajánlani, amikkel gyorsétteremben tudsz elhelyezkedni, vagy ha szerencséd van, akkor minimálbérért találsz a diplomádhoz kötődő munkahelyet.

Szóval: anglisztika, magyar-töri tanár, germanisztika, óvodapedagógus, stb.

2018. jan. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kicsit durván fogalmazott a kettes, de sajnos nála van az igazság.


Itthon fizetés szempontjából a felsoroltjaid közül az infó és a nyelvek segíthetnek ki.

A többi is szép dolog, de itthon sajnos maximum minimálbérre jó. (ha jó egyáltalán)

2018. jan. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!