Mit tegyek? Hogyan továb?

Figyelt kérdés
Sziasztok.15 éves vagyok 9.-es . Egy átlagos gimibe járok biosz szakra . Nem szeretem a rendes órákon.ülést mindig unatkozom.. viccelődöm igazabol utalnak a tanarok is mert hátráltatom az órát. Nem szeretek kertelni mint mindig en most is megmondom az őszintét. Unom már a rendes órákon ülést az.osztályom se az igazi a tanárok se.. Szóval szeretnék kipróbálni valami újat a magán tanulóságot . Hogy működik ez ? Ha valaki el tudná nekem mesélni azt nagyon szivesen venném ! (Minden érdekel róla a-z-ig) Köszönöm előre is! :)
2018. jan. 5. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Ezt leginkább a szüleiddel kellene megbeszélni. De tényleg el tudod képzelni, hogy önállóan elsajátítod az anyagot, ráadásul gyorsabban, mint a suliban?
2018. jan. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
13%

Nem igazán értem, miből gondolod, hogy otthon ülni és egyedül tanulni nem lesz unalmas.


Amúgy annyit kell tudni róla, hogy az igazgatónak kell benyújtani a kérvényt, nyilvánvalóan a szüleiddel együtt kellene megírni, és azért általában nyomós indok kell hozzá.

2018. jan. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ők azt mondták az lessz amit én a legjobbnak látok. Ezt az oldalát már.rendeztem a dolognak. Inkább a magán tanulóvá válás folyamata es a magán.tanulás èletmódja érdekelne :)
2018. jan. 5. 17:28
 4/8 A kérdező kommentje:
17:27 szerintem menne az itthon tanulás
2018. jan. 5. 17:30
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
Ha órákon is folyamatosan másokkal beszélsz, szerintem két hét magántanulóság után megzakkannál. Alaposan meg kell indokolnod a dolgot, annyi, hogy "kipróbálnád" nem elég. Még csak kilencedikes vagy, egy csomó minden változni fog az osztályodban, tanárok között is. Azt javaslom neked, hogy inkább tarts ki. Szerintem jó dolog, ha valaki el tudja fogadni magán, de az olyasmiken, mint hogy nem tudsz egyhelyben megülni, muszáj lesz dolgoznod, mert ha most nem tanulod meg, az élet más területein fog visszaütni.
2018. jan. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenki. Én mindezeket értem de én a.magántanulók mindennapjaira vizsgáira hogy hogyan lettek magán tanulók meg ilyesmire lennék kíváncsibb. Nem azt mondtam hogy 100% hogy az leszek epp ezert kérdezek itt hogy segítsen a döntésben.:)
2018. jan. 5. 20:43
 7/8 anonim ***** válasza:
63%

A mindennapjaik úgy néznek ki, hogy otthon tanulnak egyedül, vagy aki megengedheti magának anyagilag, az magántanárral készül. Néha bemennek vizsgázni az anyagból, általában félévente egyszer, és az a félévi, év végi jegyük.

A folyamat pedig az, hogy kérvényezik az igazgatónál a magántanulói státuszt, az igazgató jóváhagyja, és onnantól magántanulók.


De ezeket már leírtuk korábban. Mire vagy még kíváncsi ezen kívül?


Amúgy magántanulók általában olyanok szoktak lenni, akik:

- krónikus betegség miatt gyakran vannak kórházban, kezeléseken

- élsportolók, akik rengeteget edzenek, versenyekre járnak

- valamilyen mentális problémával küzdenek, ami akadályozza, hogy közösségben tudjanak jól működni (pl. depresszió, szociális szorongás vagy ennél is sokkal súlyosabb zavarok, mint mondjuk skizofrénia)


Szóval olyan indokok szoktak ezek lenni, ami miatt ők nem tudnak rendszeresen iskolába járni.


Amúgy általános iskolában is voltak ilyen jellegű problémáid? Ott se bírtad az órákon ülést? Mi a problémád ezzel pontosan, miért unod, mit unsz benne? Vagy inkább az a bajod, hogy nem sikerült beilleszkedni az osztályba és nem bírod a tanárokat? Mert őszintén szólva az, hogy nem tudod végigülni az órákat, hátráltatod az órát, még akár hiperaktivitásra, figyelemzavarra is utalhat, de ha a valódi probléma az, hogy nem érzed jól magad a közegben, az egészen más színezetet ad a történetnek. Amúgy felkeresheted az iskolapszichológust is, beszélgethetsz vele erről, és akár ő is támogathatja a magántanulói státuszodat, ha szakmailag az indokolt.

2018. jan. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A tanárok miatt is meg órákon egyszerűn nem birok magammal ...vannak órá amik érdekesek azokra figyelek de.amikor ilyen dog unalamas matek van pl akkor ha nem is hatraltatom az orat de figyelni semmikepp sem figyelek foleg ha a tanar beszol vagy 2x szoval igy a jegyeim is sokkal rosszabbak mintha magam készülnék.
2018. jan. 6. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!