Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanító alap képzőn mik a...

Tanító alap képzőn mik a tantárgyak? Mennyire nehéz? Például a matek? Zene?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tanító szeretnék lenni, még nem felvételiztem, mert előbb el akarok menni alkalmassági vizsgára, amitől most nagyon félek! A zenei részétől félek csak! Nagyon szeretnék tanítani, és penne sok ötletem hogyan lehetne a gyerekekkel megszerettetni a tanulást, illetve hogyan lehetne jól átadni nekik!

DE FÉLEK! A zenéhez tök hülye vagyok, nem tudok kottát olvasni. Énekelni tudok, szerintem egész jó a hangom is.. Mit kell tanulni fősulin zenéből? És matek milyen?

Köszi a segítséget előre is!!


2018. jan. 6. 16:53
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem penne, hanem LENNE! :)
2018. jan. 6. 16:54
 2/7 anonim válasza:
100%
Szerintem(nem bántásból) de előbb tanulj meg kottát olvasni mert az alap az énektanárhoz. Remélem azért sikerül a vizsga.
2018. jan. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem akarok ének tanár lenni! De lehet hogy tanítani kell majd azt is, bár nekünk annak idején a suliban ezekre külön volt ének tanár, és tornára is külön volt tanár.
2018. jan. 6. 23:11
 4/7 anonim válasza:
100%
Szia! Tanító szakon kötelező a furulya tanulás, tehát a helyedben én elkezdenék ismerkedni a kottával. :D
2018. jan. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Na ba@meg... :D

Van egy jó barátom, óvonő, és ő tud furulyázni! Egyszer vegyenek fel, aztán ha úgy adódik megyek hozzá, vagy keresek zene tanárt. Lenne kedvem hozzá egyébként. Énekelni mindig szerettem, kórusban is énekeltem sokáig, és jól ment a zene is, dehát elfelejtettem. 28 éves vagyok, de tanulni sosem késő. :)

2018. jan. 7. 11:19
 6/7 anonim válasza:

Kedves Kérdező! Én is gondolkodtam (28 éves vagyok én is) a tanító szakra való felvételin, alkalmassági vizsgán, de terhes lettem és időben semmi nem úgy jönne ki, a felvételin szülnék és a a babám nagyon pici lenne a legelején még.

Ennek ellenére jövőre szeretnék jelentkezni. Kérlek ha nem okoz majd gondot írj pár sort, hogy hogyan készültél fel és hogy milyen volt az alkalmasságid ?


Előre is köszönöm és nagyon sok sikert kívánok! :)

2018. jan. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó kérdező! Tegnap volt az alkalmassági vizsgálat. A beszed könnyű volt, egy kis mesét kellett felolvasni, az ének kicsit nehezebb volt, magas hangokat kellett énekelni, hal isten nekem magas a ha gom úgyhogy ment. A torna jó hosszú volt, szinte 1 óráig tornáztunk, most is faj mindenem, de sikerült minden, nem kell tőle felni. Persze voltak olyanok akik ki buktak, legtöbb éneken. Az éneklést gyakoroltam, meg a 20 népdalt amit vittem magammal. Nem kell koncertet adni, egyet választ vagy te választasz és azt kell elénekelni utána ugyanazt a dalt különböző hangon énekelni, a tanár zongorán kísér, megadja a hangot és azon kell megszólaltatni. Lálázni kell, kitálal egy dallamot és azt kell vissza adni, meg tapsol és vissza kell tapsolni.

Igazából így utólag nem volt nagy durranás, teljesíthető.

Mostmár leginkább a fősulitól félek, a matek miatt, mert az sajnos sosem ment, mindig csak kegyelemből át engedtek, mert sose álltam rosszul más tárgyakból. Úgyhogy azt nem tudom milyen lesz, azt mondjak higy elég nehéz.

Gratulálok a babahoz, és ha megszületik akkor hajrá, gyere tanulni. :)

2018. febr. 3. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!