Így mit csináljak?

Figyelt kérdés
Hát az van hogy most vagyok 9.es és érettségi után egyetemre szeretnék menni csak az a baj hogy anyukámék még semmit n kezdtek el gyűjteni. Most mit csináljak? Mert nem biztos hogy kapok ösztöndíjat

2018. jan. 7. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez itt nem Amerika, nem kell az egyetemre gyűjteni. Ha tandíjmentesre akarsz menni, tanulj jól. A napi életviteledet meg ha most tudják fizetni, akkor az egyetem alatt is fogják tudni. Meg dolgozhatsz is diákmunkán.
2018. jan. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

1. Anyádék nem kötelesek finanszírozni az egyetemi tanulmányaidat (pláne, ha be sem tudsz jutni önerőből államira)

2. Még csak most kezdted a gimit, még van 4 éved, honnan tudod már most, hogy nem fognak felvenni, vagy ha felvesznek, nem kapsz ösztöndíjat?

3. Az ösztöndíj nem szokott annyi lenni, hogy abból ki lehessen jönni - más kérdés, hogy vannak szociális támogatások (és a legtöbb szak mellett el lehet menni diákmunkázni is)

3. Ha minden kötél szakad, ott a diákhitel.


Azért elég pofátlanságnak tűnik így leírva, hogy "csak az a baj hogy anyukámék még semmit nem kezdtek el gyűjteni"!

2018. jan. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Én se gyűjtöttem, nincs miből... Az én lányom most fog menni egyetemre.

1. Aki nem jut be állami finanszírozottra, annak nem kell erőltetni az egyetemet. Az végezze el levelezőn munka mellett, és keresse meg a rávalót.

2. A kollégiumot (vagy albérleti szobát rezsivel) fizetni fogjuk neki, ahogy a hazajárás költségeit is.

3. Már most diákmunkázik, azt folytatja, max kevesebb óraszámban, a ruháit, illatszerek az fedezi.

4. Kaja... Valamennyire besegítünk, de elvileg a fizetéséből marad rá, illetve remélhetőleg kap ösztöndíjat is...


Úgyhogy több éves gyűjtögetés nélkül is megoldható a továbbtanulás.

2018. jan. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként 16 éves kortól járhatatlan diákmunkára, ha azt félreteszed, meg az egyetem mellett is dolgozol, az a megélhetésedet, és a kollégiumot fedezi.
2018. jan. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
*járhatatlan=járhatsz (4. hsz). Átírta a telefon, és nem vettem észre.
2018. jan. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj!

És NE oszd be a szüleid pénzét! (Szerintem amúgy elvárható, hogy ha tudja, a szülő eltartsa a gyerekét az első diplomáig, de

- ha nem telik rá, akkor el kell fogadni, hogy nincs

- nem várnám el, hogy a szüleim évekig azért kuporgassanak, hogy aztán alám lehessen tolni mindent!

2018. jan. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!