Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeretnék török szakon, de jó...

Szeretnék török szakon, de jó lenne mellé egy általánosabb szak, például történelem. Van lehetőség arra, hogy töri szakon felvegyem a török nyelvet is?

Figyelt kérdés
Februárig kell leadnom a jelentkezésemet és nagyon tanácstalan vagyok a kevés információ miatt. Egyébként török szakos hallgatók véleményét szívesen veszem a szakkal kapcsolatban.

2018. jan. 8. 20:14
 1/4 A kérdező kommentje:
Most látom nem írtam állítmányt. *Szeretnék török szakon tanulni.
2018. jan. 8. 20:21
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Bölcsészkaron választani kell 1. év végén egy minor szakot, tehát ha történelem szakra mész felveheted a törököt "2. szakként", vagy szabadon választható tantárgyként. De akár fordítva is lehet, tehát ha török szakra mész, akkor a történelemet is ugyanúgy felveheted minorként vagy szabadon választható tárgyként.

Török szak, ha jól tudom, csak az ELTE-n van. Ha rámész az ELTE BTK honlapjára, ott meg tudod nézni, hogy az egyes szakokon milyen órák vannak.

2018. jan. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
En bar nem torok szakos vagyok, csak beszelek torokul, de ebbol kifolyolag sok torok szakost ismerek :). Arra figyelj, hogy a torok szak nem csak "torok szak", ahol megtanitanak torokul, hanem inkabb türk szak, ahol a regi arab abc-vel irott oszman nyelvtani elemzeseket is tanitjak, meg a cirill betukkel irt egyeb turk nyelveket is vagni kell (egy ido utan). Es sokan vannak, akik odamennek, mert "Istanbul milyen szep, meg a szerelmem torok" (nem feltetelezem ezt rolad :D), es aztan nagyot koppanak, amikor arab betuket kell elemezniuk meg csak nem is torok nyelvu szovegekben :D.
2018. jan. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen,tudom hogy nem egyszerű. Lehet, hogy inkább csak egy nyelvtanfolyam lesz a vége. :) Ismerem valamennyire a nyelvet és nagyon szeretem, viszont arab,perzsa meg mit tudom én milyen nyelvekkel nem szeretném terhelni magam.

Viszont jó lenne a töri mellé valami speciálisabb tárgy is, így talán több esélyem van munkát találni.

2018. jan. 9. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!