Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A szakirányú továbbképzés...

A szakirányú továbbképzés milyen végzettségnek felel meg?

Figyelt kérdés

Bsc-s vagyok jelenleg, nem találtam olyan Msc-t ami érdekelne, de találtam szakirányú továbbképzést. Azt írják itt is adnak diplomát. Na de az Msc meg ez, nem ugyanaz, ugye?

Valamint azon is vitatkoztunk csoporttársaimmal, hogy Bsc végzettség még nem egyetemi végzettség (diploma), ahhoz kell az Msc, hogy végül kijelenthessük diplomásak vagyunk.

Javítsatok ki, ha tévedek.


2018. jan. 12. 14:54
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Ha megtalálod a felvi.hu oldalon a szakirányú továbbképzést, akkor fel van tüntetve, hogy alapképzés vagy mesterképzés. Ha nem találod meg, akkor biztosan nem mesterképzés. A Bsc vagy alapképzés nem "egyetemi" végzettség, bár manapság már egyre kevésbé használják végzettségre a főiskolai és egyetemi megnevezést, helyette az alapképzés és mesterképzés használatos.
2018. jan. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%

Hajjajjj...


Az alapszakos (BA/Bsc) diploma is diploma.

2018. jan. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A szakirányú továbbképzés előfeltétele lehet alap- vagy mesterképzéses diploma. Az én területemen a szakirányú továbbképzések (szakképzések) csak mester után végezhető, ráépülő, még magasabb végzettséget adó képzések.
2018. jan. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Én orvos-egészségtudomány területen tanulok, amit kinéztem szakirányú továbbképzést annak előfeltétele egészségtudományon szerzett Bsc végzettség. Elvileg ezen is kell szakdogát írni, van vizsgaidőszak is. Csak olyan furcsa ez a megnevezés hogy szakirányú továbbképzés. Mert se nem Bsc, se nem Msc képzéshez nem sorolják. Azért kérdeztem.


Oké, hogy a Bsc-n szerzett diploma is diploma, de pl. az én szakterületemen csak "diplomás" validálhat eredményeket, aminek előfeltétele, hogy legyen Msc vagy még annál is magasabb (doktor/doktori) végzettséged. Szóval emiatt is gondolom azt, hogy a Bsc csak főiskolai végzettség.

2018. jan. 16. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!